Marin Vuković • subota, 04.10.2014.

Sedmo kolo engleskog prvenstva otvoreno je susretima na pet premierligaških travnjaka, s kojih su gosti uspjeli odnijeti tek jedan jedini bod. Liverpool je s dosta problema ipak došao do pobjede nad WBA, dok je Nikica Jelavić novim pogotkom u dresu Hulla osigurao Tigrovima nove prvenstvene bodove.

Nikica Jelavić u odličnoj je formi krenuo u novu premierligašku sezonu, danas se u susretu protiv Crystal Palacea ponovno našao na listi strijelaca i svojoj momčadi u završnici utakmice osigurao vrijedne bodove.

Tigrovi su oba pogotka postigli u drugom poluvremenu, a mrežu gostiju načeo je nakon sat vremena igre Mohamed Diame. Crystal Palace je krajem utakmice krenuo po izjednačujući pogodak, ostavivši previše prostora hrvatskom reprezentativnom napadaču, koji je minutu prije kraja svojim četvrtim pogotkom ove sezone postavio konačnih 2:0.

U nervoznom nastupu pred svojim navijačima Liverpool je svladao West Bromwich Albion rezultatom 2:1, a ovaj će susret vjerojatno htjeti zaboraviti i Dejan Lovren, koji se u zadnje vrijeme postaje metom kritika zbog nesigurnih igara u srcu obrane Redsa.

Iako je Adam Lallana svojim prvijencem u dresu Liverpoola donio prednost domaćinu na samom kraju prvoga dijela, u 56. minuti Lovren je skrivio kazneni udarac prekršajem nad Saidom Berahinom, koji je bio siguran izvođač s bijele točke. Riječ je ipak o kontroverznoj odluci, jer je prekršaj po svemu sudeći bio izvan kaznenog prostora.

Gosti ipak nisu uspjeli zadržati bod jer samo pet minuta kasnije pogodio je Jordan Henderson i donio Liverpoolu prvu prvenstvenu pobjedu nakon kraja kolovoza.

Pod velikim pritiskom zadnjih je tjedana Alan Pardew na klupi Newcastlea, a ostaje za vidjeti hoće li mu današnji bod na Libertyju donijeti olakšanje i sačuvati mu radno mjesto. Svrake su s domaćim Swanseajem podijelile bodove rezultatom 2:2.

Wilfried Bony je u 17. minuti donio rano vodstvo Labudovima, no krajem prvog dijela Papiss Cisse je vratio utakmicu na početak. Wayne Routledge je već početkom nastavka donio novu prednost domaćinu, ali se junakom u dresu Newcastlea pokazao Cisse i 15 minuta prije kraja spasio bod.

Identičnim je rezultatom završen i susret u Leicesteru, gdje je istoimeni domaćin s Burnleyjem odigrao 2:2. Takvim ishodom mogu biti zadovoljniji gosti, koji su do boda došli slobodnim udarcem Rossa Wallacea u sudačkoj nadoknadi. Pogotke za Leicester postigli su Schlupp i Mahrez, dok je kod gostiju prvi pogodak djelo Kightlyja.

Domaću je pobjedu upisao i Sunderland, svladavši Stoke City s 3:1. Connor Wickham je već u četvrtoj minuti donio prednost domaćinu, no u 15. minuti izjednačio je Charlie Adam. Bilo je to ipak sve što su gosti ponudili, s dva ih je pogotka u 23. i 79. minuti potopio Steven Fletcher.

Od 18.30 sati u posljednjoj subotnjoj utakmici Aston Villa u Birminghamu dočekuje branitelja naslova Manchester City.

• Obrisan korisnik05.10.2014. u 11:29
    nije bio penal al je bio žuti...i puno bitnije od toga; reprezentativni stoper igra nedobro...
  • Obrisan korisnik04.10.2014. u 21:27
    penal nije bio, ali lovren je mogao stati bliže igraču pa se to ne bi možda ni dogodilo, ali veliki previd jer je bilo vidljivo izvan 16 metara. s druge strane jelavić potvrđuje ono što stalno govorim da će ove sezone kad se naviknuo na ekipu i duže je s njom zabijati redovnije, a to se i događa te... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.10.2014. u 19:14
    Gledam tekmu i ne vjerujem da sudac pord zdravih očiju sudi penal koji Lovren nije napravio jer je prekršaj bio izvan 16m i to jasno vidljivo.Užaaaaas.
  • Skočimiš.04.10.2014. u 19:12
    Piše Marin Vuković??
    Skočimiš.
  • Obrisan korisnik04.10.2014. u 19:00
    Nevjerojatno je kako igraju nasi igraci a reprezentacija se gubi u moru neznanja onog varalice Kovaca. Nevjerojatno, apsolutno nevjerojatno. Da je HR reprezentaciju sad dat jednom pravom stranom strucnjaku, prosetali bi se kvalifikacijskom skupinom bez poraza. Pa mi smo bolji od talijana i dosta... [više na forumu]