Premiership, 7. kolo, 05.10.2014, 15:05 h, Stamford Bridge, gledatelja: 41.607
Diego Costa 78'
2:0 Arsenal
Arsenal

Branimir Korać • nedjelja, 05.10.2014.

U utakmici u kojoj Arsenal nije uputio nijedan udarac u okvir gola po prvi put od 2003. godine, Chelsea je slavio s 2:0. Dosta nervoze na obje strane, a na kraju ipak zaslužena pobjeda Chelseaja koji je bio konkretniji...

Petr Čech
24'
12
John Obi Mikel
69'
22
Willian
87'
Alex Oxlade-Chamberlain
69'
9
Lukas Podolski
79'
7
Tomaš Rosicky
83'
Arsene Wenger

Derbi kola u engleskoj Premier ligi nije donio kvalitetan nogomet. Uzbuđenja je bilo ponajviše zbog nervoze na obje strane, a u takvoj igri Chelsea se bolje snašao, imao je i bolje prilike i zasluženo je slavio.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dosta nervoznu utakmicu u kojem je vanserijski potez Edena Hazarda donio prednost Chelseaju. Hazard je fantastičnim slalomom kroz obranu Arsenala ušao u 16 metara, tamo ga je srušio Koscielny i nije bilo baš nikakve dvojbe, penal čist kao suza. Belgijac ga je rutinski realizirao i donio prednost Chelseaju.

Ostalo što se događalo nije baš bilo za pohvalu. Arsenal je pokušavao prema naprijed, maksimalno komplicirao i teško je dolazio do konkretne prilike.

Već u desetoj minuti Thibaut Courtois našao se na travi nakon žestokog sudara s Alexisom Sanchezom, uspio je nastaviti utakmicu, ali samo do 24. minute kada je morao napustiti travnjak zbog krvarenja iz uha. Odmah je prevezen u londonsku bolnicu na snimanje glave što pokazuje koliko je bio silovit sudar sa Sanchezom.

Par minuta prije toga uz aut liniju došlo je do sukoba i naguravanja Josea Mourinha i Arsenea Wengera, Francuz je izgubio živce nakon žestokog prekršaja Cahilla uz aut liniju, došao u Mourinhov prostor i četvrti sudac ih je morao razdvajati.

Pogodak Hazarda stigao je kao jedan od rijetkih pozitivnih bljeskova, ponajviše zbog prekrasnog prodora i Chelsea je od 27. minute imao prednost. Do kraja prvog dijela veliku priliku mogao je imati Jack Wilshere, no u ključnom trenutku nije dobro primio loptu, ona mu je pobjegla i Petr Čech je brže došao do nje.

U drugom dijelu Arsenal je zaigrao nešto konkretnije, napokon se počeo odlučivati i na udarce iz vana i bio je nešto opasniji nego domaćin. Chelsea je čuvao prednost, igrao je strpljivo i bez jurnjave.

Iako je Mourinho 20 minuta prije kraja izveo iz igre Schürrlea, a uveo Mikela, krenuo u zatvaranje utakmice, 15 minuta prije kraja najopasniji igrač na terenu, Eden Hazard, još jednom je ušao u čisti zicer i to nakon dodavanja Diega Coste. Hazard je došao sam pred gostujućeg vratara, ali iskosa je pucao previsoko.

Tri minute kasnije priči je kraj. Fabregas je fantastičnom dugačkom loptom iza leđa obrane Arsenala pronašao Costu koji lakoćom zabija u situaciji jedan na jedan i Chelsea odnosi pobjedu.

Do kraja susreta promjene nije bilo, Chelsea je rutinski priveo nervoznu utakmicu kraju koja je treba završiti i s nekoliko isključenja, no na kraju takvih kazni nije bilo.

U drugom susretu u ovom terminu Tottenham je svladao Southampton s 1:0 pogotkom Eriksena u 40. minuti.

• Obrisan korisnik05.10.2014. u 19:42
    Da, baš čitam Elaov komentar... Ne kužim. Pa Cahill je trebao doma već u prvom poluvremenu. Ne znam je li netko vidio usporeni snimak. No, slažem se da je Chelsea moćna i da ih samo čudo može spriječiti da postane prvak Engleske... Isto, ne bih rekao da melju, više čekaju pogrešku protivnika.
  • orangecrush05.10.2014. u 18:20
    @elao - Svaki faul preoštar? Nije mi baš jasno na čemu temeljiš takvu izjavu. Posebno nakon onog faula Cahilla na Sanchezu koji je vrlo vjerovatno bio za crveni. Što se same utakmice tiče mislim da Arsenal nije ni bio toliko loš, ali (ponovno) su igrali s igračem manje. Ozil je doslovno... [više na forumu]