Real Madrid u nastavku slomio Gran Canariju, Murcia iznenadila Valenciju

Davor Kovačević • nedjelja, 05.10.2014.

Odlično odigrane treće četvrtine donijele su košarkašima Real Madrida i Murcije uvodne pobjede na otvaranju španjolskog prvenstva protiv Gran Canarije, odnosno Valencije. A dobar start ubilježio je i Bilbao koji je uvjerljivo svladao Fuenlabradu.

Nakon što su trofejem u domaćem Superkupu zakoračili u novu sezonu, košarkaši Reala iz Madrida opravdali su ulogu velikog favorita i u prvom kolu, uz manje poteškoće, svladali Gran Canariju.

Nije ovo bila previše uvjerljiva predstava madridskih košarkaša, što je i razumljivo s obzirom da je tek početak sezone, no jedna fantastična četvrtina u kojoj su Madriđani svoje protivnike ostavili na svega jednom ubačaju iz igre bila je dovoljna kako bi se razveselili domaći navijači u Palači sportova.

Početak je bio vrlo izjednačen, nakon deset minuta Real je imao minimalnu prednost od 17:16, a u drugoj četvrtini je Gran Canaria preuzela vodstvo i nije ga ispuštala do poluvremena na kojem je imala pet koševa prednosti (43:38). Tada je krenuo Realov uragan, obrana je funkcionirala odlično, dopustila protivnicima samo dva poena, naspram njegovih 16 i tu je domaćin počeo lomiti utakmicu koju je konačno i prelomio u posljednjoj četvrtini.

Real su do pobjede vodili Bourousis s 14 i Ayon s 10 poena, dok je kod gostiju samo Bellas bio dvocifren s 13 poena.

Manje iznenađenje priredili su košarkaši Murcije koji su na svom parketu svladali Valenciju vođenu hrvatskim stručnjakom Velimirom Perasovićem.

I u ovoj utakmici treća je četvrtina bila ključna za domaćina. Na poluvremenu su gosti još držali prednost (45:44), no tada je Murcia odlično odigrala treću dionicu i otišla na visokih 73:58 i Perasovićevi momci se od toga nisu uspjeli oporaviti.

Lima je s 22 poena bio prvo ime domaćina, ali i utakmice, a pratio ga je Antelo s 18. Kod Valencije Aguilar je postigao 15, Ribas 12, a hrvatski internacionalac Krešimir Lončar dodao je šest poena za 11 minuta.

Da su prebrodili velike ljetne probleme kada ih je sud vratio u prvi razred španjolske košarke pokazali su košarkaši Bilbaa koji su kontrolirali utakmicu od početka do kraja i zasluženo upisali prvu pobjedu protiv Fuenlabrade.

Već u uvodnim minutama domaćin je stigao do dvoznamenkaste prednosti, a uz nešto manje probleme u drugoj četvrtini, utakmicu je prelomio u nastavku te u jednom trenutku imao i 23 koša prednosti što je bilo dovoljno za više nego uvjerljivu pobjedu na otvaranju sezone.

U pobjedu domaćina 17 poena ugradio Hervelle, a 11 Anđušić, a kod Fuenlabrade istaknuli su se Panko s 14 i Baron s 13 poena.