Anadolu Efes oprezniji u drugom susretu, Šarić samozatajan, Draper dobar

Branimir Korać • utorak, 07.10.2014.

Odrađeni su susreti drugog kola po skupinama u Turskom kupu, no još ne znamo četvrtfinaliste. Posebno zanimljivo je u skupini B u kojoj sve četiri momčadi imaju po pobjedu i poraz...

U skupini A Galatasaray je upisao i drugu pobjedu iako je do nje došao vrlo teško. U susretu protiv Gaziantepa dozvolio je protivniku veliku seriju u završnici kojom je zakomplicirao utakmicu, ali je ipak uspio izvući pobjedu. Predvodili su ga Nolan Smith s 20 poena (8/16) i devet skokova, Martynas Počius s 12 poena (3/9) i pet asistencija te Furkan Aldemir s 13 skokova. U redovima poraženih Cory Higgins upisao je 16 poena (5/13) uz pet asistencija, Earl Calloway 13 poena (5/13) uz osam asistencija, Oliver Stević deset skokova, a Tomislav Ružić je za 29 minuta ubacio dva poena (1/3 za dva, 0/2 za tri).

Zanimljivo je bilo i u drugom susretu u skupini koji je otišao u produžetak. Konya je na kraju predvođena raspoloženim Joshuom Mayom stigla do pobjede 89:88 i tako Ušaku nanijela drugi poraz. Mayo je ubacio 25 poena (9/16, trica 5/10), Troy DeVries dodao je 21 poen (7/16), a Sean Williams 17 poena (7/12) uz deset skokova. Kod poraženih Eric Buckner ubacio je 21 poen (5/9) uz deset skokova dok je Cortney Fells dodao 19 poena (8/11).

U skupini B Bešiktaš je velikom serijom u drugom poluvremenu stigao do preokreta i pobjede protiv Türk Telekoma. Momčad iz Ankare iskoristila je napadački vrlo loše izdanje Bešiktaša u prvom poluvremenu te na odmor odnijela prednost 34:20, ali u drugom dijelu Bešiktaš je zaigrao daleko bolje i na kraju slavio s ugodnom prednosti 72:62 uz 19 poena (7/14) i 12 skokova JaJuana Johnsona, 17 poena (6/8) Christophera Loftona te 13 poena (5/9) i deset skokova Hiltona Armstronga. Kod Türk Telekoma David Joseph upisao je 14 poena (5/8), a Benjamin McCauley 11 poena (4/8) i sedam skokova.

Problema nije bilo za Anadolu Efes koji je glatko slavio protiv Darüšafake sa 89:70. Visoko slavlje za Ivkovićevu momčad u susretu praktički na sve ili ništa nakon što je u prvom kolu upisan poraz od Türk Telekoma. Dario Šarić bio je samozatajan u napadu sa samo dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri) te je uhvatio pet skokova za 25 minuta. Najbolji je bio Matt Janning sa 18 poena (5/8) dok je Dontaye Draper za 26 minuta ubacio 12 poena (4/4 za dva, 1/4 za tri) uz šest asistencija. Kod poraženih najbolji je bio s 15 poena Renaldas Seibutis.