Nacional nastavio seriju pobjeda, Alumnus napokon slavio

Branimir Korać • subota, 11.10.2014.

Odigrana su prva tri susreta trećeg kola 1. HMNL lige u kojima su domaćini bili uspješniji. Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Alumnus dok du na svom parketu slavili Nacional i Uspinjača. Odličan početak kola za zagrebačke klubove...

Prvak Hrvatske Alumnus napokon je stigao do prve prvenstvene pobjede. Nakon dva kola u svojoj dvorani i samo boda protiv Osijeka, uspio je uzeti puni plijen na gostovanju kod Solina. Solinjani nisu uspjeli ponoviti odličnu igru na svom parketu protiv Novog Vremena i Alumnus je zasluženo slavio.

Odlično je igrao Hrvoje Penava koji je kažnjavao domaće pogreške i zabio prva dva pogotka gostiju, a točku na i stavio je u posljednjoj minuti Kristijan Grbeša. Jedini pogodak za Solinjane postigao je Andrijašević početkom drugog dijela za 1:1.

S visokih 5:2 Nacional je bio bolji od Murtera i tako zadržao stopostotan učinak. Favorizirani domaćin imao je visoku prednost pa je dopustio gostima smanjenje, ali ipak nije dozvolio i potpuni povratak u utakmicu.

U 22. minuti na semaforu je stajalo 3:0 za Nacional nakon golova Morine, Kanjuha i Novaka da bi Murter uspio smanjiti preko Rakića i Klarina. Ubrzo gosti ostaju bez isključenog Denisa Mijatovića što je bio prevelik hendikep i Nacional u zadnjih osam minuta preko pojačanja iz Ekonomca Mladena Kocića te Tihomira Novaka završava priču.

Osječani niti iz trećeg pokušaja nisu došli do pobjede. Na gostovanju kod Uspinjače upisali su poraz 3:0 čime su ostali na samo jednom bodu. S druge strane Uspinjača predstavlja jedno od najugodnijih iznenađenja dosadašnjeg dijela sezone i trenutno drži visoko drugo mjesto.