Krka lakoćom riješila Metalac, Budućnost jednako uvjerljiva protiv MZT-a

Davor Kovačević • nedjelja, 12.10.2014.

Treće kolo ABA lige zaključili su košarkaši Budućnosti i MZT-a, a Makedonci nisu pružili ozbiljniji otpor favoriziranim Crnogorcima. Metalac se još jednom loše proveo u gostima, a ovog puta ih je Krka zamrznula na -30.

Budućnost – MZT 96:69 (27:18, 52:40, 76:53)

Košarkaši Budućnosti su u Morači dočekali makedonski MZT i stigli do vrlo uvjerljive pobjede. Podgorička momčad je tako zadržala stopostotni učinak u prva tri kola ABA lige, a Makedonci nisu bili dostojan protivnik raspoloženim domaćinima.

Iako su domaćeg trenera Igora Jovovića tijekom tjedna zabrinjavale ozljede Šehovića, VitkovcaPlaninića, na koncu su sva trojica zaigrala i pokazala koliko znače ovoj momčadi.

Utakmica je bila jednosmjerna ulica, budući da je Budućnost od početka pokazala više želje za pobjedom protiv, objektivno, kvalitetom inferiornijeg suparnika. Makedonci nisu mogli pratiti ritam crnogorske momčadi i već su nakon 12 minuta bili u popriličnom zaostatku od 16 koševa (18:34).

Budućnost nije dopustila MZT-u da smanji zaostatak i utakmicu učini zanimljivijom, već su nastavili u sličnom, još snažnijem ritm i to je za rezultat imalo uvjerljivih, i najvećih u utakmici, 88:59 pet minuta prije kraja, a iako su ubacili samo dvije trice, Budućnost je na kraju postigla 96 koševa.

Fantastičnu su realizaciju zato imali iz igre (36/48), a Dašić je sa 7/7 iz igre bio prvi strijelac domaće momčadi s 15 poena, a već spomenuti Vitkovac i Planinić su postigli po 14 dok je Planinić dodao i sedam skokova. Robert Rikić susret je završio sa šest poena za 13 minuta. Marinković je za MZT ubilježio 17 poena, dok je Morović za 20 minuta stavio devet poena.

Krka – Metalac 89:59 (16:19, 36:28, 66:50)

Nakon što su pobijedili dva papirnata favorita u uvodnim kolima, Cedevitu te posebice Partizan u Pioniru, košarkaši Krke potvrdili su te pobjede s novom, najuvjerljivijom do sada. Metalac ni iz trećeg pokušaja nije stigao do bodova, a s ovakvim izdanjima na pobjede bi mogli pričekati još neko vrijeme, budući da im naredna tri kola nose gostovanja kod Cedevite, Partizana i Union Olimpije.

Krka je imala problema samo u uvodnom dijelu utakmice koji je pripao Valjevčanima, no kada su nakon tri minute druge četvrtine Slovenci preuzeli vodstvo (24:23) više ga nisu ispuštali. Krka je do kraja utakmice potpuno kontrolirala tijek događanja na parketu i samo povećavala svoju prednost koja je na kraju iznosila neugodnih 30 razlike po Metalac.

Nije više nikakva novost o odličnim igrama Malcolma Armsteda koji je i treće kolo za redom najbolji strijelac svoje momčadi, a ovog je puta postigao 17 poena, a odmah do njega s 15 bio je Wangmene te Mulalić s 14. Kod Metalca su za razliku od prethodnog kola dva igrača uspjela stići do dvoznamenkaste brojke u rubrici poena, pa su tako po njih deset postigli Malešević i Majstorović.

Sljedeće kolo na rasporedu je u subotu i nedjelju, a u ponedjeljak će ga hrvatskim derbijem zaključiti Cibona i Zadar.