Cibona ispustila pobjedu na gostovanju kod Mega Vizure

Davor Kovačević • ponedjeljak, 13.10.2014.

Mega Vizura i Cibona zaključili su treće kolo ABA lige, a srpski je predstavnik sa 78:74 stigao do druge pobjede u sezoni, dok su Cibosi novim porazom ostali na dnu ljestvice.

Ni iz trećeg pokušaja košarkaši Cibone nisu stigli do premijernog slavlja u regionalnoj ligi. Nakon dva uvodna poraza na svom terenu od Union Olimpije i Crvene zvezde, Vukovi su u Srijemskoj Mitrovici bili najbliže pobjedi, no domaća je momčad bila koncentriranija u završnici susreta.

Ionako ne previše širok roster, bio je dodatno skraćen izostancima iskusnog Davora Kusa i Filipa Krušlina, stoga su najveći teret ponijeli Blassingame, Jagodić-Kuridža, Rozić i Siriščević, koji gotovo da i nisu sjedali na klupu, a i takva je Cibona imala jedanaest razlike početkom drugog poluvremena, no na žalost, tu prednost nije uspjela zadržati, a porazu su kumovali i loše reakcije u obrani jer je domaća momčad prikupila čak 22 napadačka skoka, naspram šest Ciboninih.

Trener Slaven Rimac je naglašavao kako će njegovi momci već u ovoj utakmici prikazati bolju igru, a ona je stigla odmah na startu utakmice koje je u potpunosti pripalo zagrebačkoj momčadi koja je pred kraj prve četvrtine imala 24:11, a posebno je u tim trenucima inspiriran bio Siriščević koji je do tada postigao tri trice, a nije zaostajao ni kapetan Rozić. Mega Vizura je kasnije smanjila zaostatak na tri koša minusa (24:27), ali Cibona je zadržala prednost i nakon prvih dvadeset minuta (43:36).

Na početku drugog poluvremena Jagodić-Kuridža i Lalić su odveli Cibonu na 47:36, no svega tri minute bilo je srpskom predstavniku dovoljno da neutralizira vodstvo. U posljednjoj četvrtini Mega Vizura je stigla do svog najvećeg vodstva od 62:57, a aktualni regionalni prvak je promptno uzvratio serijom 9-0 za 66:62. U posljednjoj minuti rezultat je bio krajnje izjednačen (71:71), no napadačke pogreške Cibone dale su priliku domaćinima koji su pobjegli na 76:71 i za zagrebačku momčad više nije bilo pomoći.

Siriščević je s 19 poena, uz pet trica, bio prvo ime kod Cibone, dok su Lalić i Blassingame dodali 15, uz osam asistencija razigravača Vukova. Mega Vizuru, koja je 38 puta izlazila na crtu slobodnih bacanja, predvodili su Jokić s 19 i Miljenović s 15 poena.

Svoju premijernu pobjedu Cibona će pokušati ostvariti u sljedećem kolu kada u Dom Dražena Petrovića stiže Zadar.

• Obrisan korisnik15.10.2014. u 12:56
    Ne bih o suđenju, jer nisam gledao tekmu.Što se poraza tiče...jbg....Mega je jako dobra ekipa, mlada i talentirana. Mnogi će tamo prosuti bodove.0-3 nije nikakva katastrofa, jer su još 23 kola do kraja. U prva dva kola smo ionako igrali s ekipama koje su objektivno puno jače od nas.Sve će to sjesti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.10.2014. u 13:55
    Čudno da su oštećeni ako jesu jer je vlasnik tog kluba agent ciboninom predsjedniku Petrovicu pa mi je čudno da je išao protiv njega a još mu je uvalio i Baraća, fizički i mentalno nesposobnog za ABA ligu, uza sve ozljedjenog!!!
  • rokolenic14.10.2014. u 10:33
    Hebi ga, ne more uvik Muhvić sudit.
    rokolenic
  • Obrisan korisnik14.10.2014. u 08:48
    U prva dva kola su imali prejake protivnike i ovo je bila prilika za uzeti bodove. 4. kolo i Zadar je sljedeća dobra prilika. Bit će bolje...
  • Obrisan korisnik14.10.2014. u 00:55