Hrvati zabijaju u Sloveniji, Jertec i Kresinger doveli Zavrč privremeno na drugo mjesto

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.10.2014.

Slovenci danas igraju susrete 13. kola, a prvu utakmicu odigrali su Zavrč i Krka. Zavrč na pogonu hrvatskih igrača upisao je pobjedu 2:0 i tako privremeno došao na drugo mjesto na ljestvici...

Zavrč je u naletu i to je pokazao trećom uzastopnom pobjedom. Na svom travnjaku očekivano je svladao skromnu Krku s 2:0 i tako došao na dva boda zaostatka za vodećim Domžalama i s tri boda prednosti nad trećeplasiranim Mariborom.

Oba pogotka domaćin je postigao u drugom dijelu, a strijelci su bili hrvatski internacionalci Dario Jertec u 64. minuti te Dino Kresinger osam minuta kasnije.

U obje momčadi nastupa niz hrvatskih igrača, no uspješniji su bili oni u dresu Zavrča koji je nastupio u sastavu Ranilović, Sambolec, Kristić, Datković, Dedić (75. Dugolin), Šafarić, Brdar (48. Jertec), Cvek, Polić (64. Kelenc), Matjašič, Kresinger. Za goste su igrali Pelin, Rašić, Žižić, Buden, Vučkić, Fuček (71. Šaban), Welbeck, Palić (81. Mojstrović), Perić, Ihbeisheh, Kastrevec.