Madridski Real još uvijek u fazi uštimavanja, Žalgiris pružio solidan otpor

Branimir Korać • petak, 17.10.2014.

Real Madrid u svojoj dvorani upisao je pobjedu u svom prvom ovosezonskom nastupu u Euroligi, a protivnik je bio Žalgiris. Litavci su se solidno držali tijekom cijelog susreta i nisu dopustili Madriđanima da stvore visoku prednost i nanesu im težak poraz...

Madridski Real možda je očekivao i lakši posao protiv Žalgirisa, međutim Litavci su pružili dobar otpor i nisu dopustili Španjolcima da se brzo odvoje i odrade mirnu utakmicu.

Ponajbolji pojedinci domaćina nisu imali briljantnu večer i Žalgiris je to koristio, bio je Realu za petama i na kraju je upisao poraz 80:71.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba u kojoj su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a Žalgiris je zahvaljujući Lekavičiusu, Andersonu i Javtokasu otišao na poluvrijeme s prednosti 35:32.

U nastavku susreta domaćin je ključnom serijom 11:0 preuzeo vodstvo i poveo s 45:39 i više nije ispuštao vodstvo. Još četiri minute prije kraja Žalgiris je bio na malih pet poena zaostatka, ali Andres Nocioni, Jaycee Carroll i Sergio Rodriguez odveli su Real do pobjede.

Pablo Laso koristio je u ovom susretu svih 12 igrača, a jedino se Marcus Slaughter nije upisao među strijelce. Najefikasniji su bili Felipe Reyes s 11 poena (3/6) i pet skokova te Gustavo Ayon s deset poena (5/9) i šest skokova. Kod poraženih James Anderson je ubacio 19 poena (7/13) dok je Arturas Milaknis dodao 13 poena (5/8).