Šarić odigrao važnu ulogu u pobjedi Efesa protiv Uniksa

Ante Zovko • četvrtak, 16.10.2014.

Dario šarić odigrao je vrlo dobru utakmicu u euroligaškom debiju u dresu Anadolu Efesa koji je na domaćem parketu svladao Uniks. Iako je turska momčad imala i 18 poena prednosti u trećoj četvrtini, bilo je neizvjesno do posljednje minute.

Dušan Ivković dao je Šariću 22 minute, a hrvatski je reprezentativac odigrao jednu od ključnih uloga u pobjedi. Najveći dio svog obola (devet poena, tri skoka i tri asistencije) dao je u trenucima dok je Efes gradio odlučujuću prednost te u posljednjoj četvrtini kad ju je obranio pred ruskim naletom.

Odličan je bio i Dontaye Draper, koji je bio najbolji strijelac domaćih. Uniks je pružio veliki otpor favoriziranom domaćinu i uporno se vraćao, no nije mogao produžiti neizvjesnost do posljednjih trenutaka.

Turska je momčad otvorila susret s 8:0, ali je Uniks odgovorio serijom 11:0, da bi ujednačen rezultat potrajao do početka druge četvrtine. Uz odličnu igru Dontayea Drapera u tom razdoblju (devet poena do tada), Efes je napravio 15:4 i poveo 35:23. Rusima su u drugoj četvrtini ušla samo dva šuta od osam.

Početkom drugog poluvremena istaknuo se Šarić, koji je s Krstićem postavio +15 (51:36). Osman je tricom povisio na 54:36, no poslije minute odmora Gubanov tricom označava povratak Uniksa u susret. Tricama Jerrelsa i Langforda gosti smanjuju na 62:51.

Efes u razdoblju od četiri minute u posljednjoj četvrtini nije mogao ništa pogoditi i Uniks je to iskoristio kako bi se približio na šest poena zaostatka na polovici četvrtine. Draper je probudio Turke s dva vezana ubačaja, a potom Krstić i Šarić povećavaju prednost na 79:69 dvije i pol minute prije kraja. Uniks se preko Zisisa vraća na 80:76 s 12 sekundi na semaforu. Osman je postavio konačni rezultat, a Jerrells je uprskao napad za eventualno smanjenje minusa Uniksa.

Draper je postigao 16 poena (tri trice), a Krstić je bio drugi najučinkovitiji kod Efesa s 15 poena. Imao je i osam iznuđenih prekršaja. Langford je bio prvo ime Uniksa s 19 poena (devet iznuđenih prekršaja). White je dodao 13 poena i deset skokova.

• Obrisan korisnik17.10.2014. u 23:13
    Ti apsolutno nista iz onoga sto sam napisao nisi razumeo. Ali dobro. U kosarci je vaznija hladna glava nego emocije. Poenta je da mali mora mnogo da radi i da pruzi ekipi da bi postao vrhunski, da bi stekao poverenje trenera i ekipe. Nova sredina nov sistem, sve je za njega novo. Eto konkretno reci... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.10.2014. u 16:47
    Dragi Miloše ne pričamo o zadnjem šutu već o ulozi u momčadi. Šarić je superpozitivac i emotivac i sigurno je "ČOVJEK". Mi ovdje u Hrvatskoj dobro znamo Šarića i nema govora da mali može kvariti odnose u svlačionici. Isto vrijedi za Bogdanovića (gledao sam ga kad je bio gost na tv-u i moj dojam je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.10.2014. u 15:33
    Imao sam priliku da upoznam Obradovica i Ivkovica, to su ljudi koji ne vole da izgube od svog deteta na igrici a kamoli utakmicu. Zato su i osvojili sve sto se osvojiti moze. Primetili ste da ni nas Bogdanovic ne igra Bog zna koliko u Feneru. To su mladi igraci i zvezde u usponu a pre nego sto... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.10.2014. u 11:37
    Ja sam Dugidevet dostigao nivo da vjerujem vlastitim očima. Stvarno nije stvar pametovanja. Ja razumijem da je mali avion za ove igrače koje Duda ima. Jer samo par treninga je dovoljno da vidiš razliku između Bjelice (dobar igrač) i Šarića . I uopće nisam zagrijan za teoriju da je Euroliga preteška... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.10.2014. u 10:22
    Ovo je Euroliga, slažem se...a konkurenti dariu na krilnom centru su milko bjelica i lasme, dva fizikalca bez imalo kreacije i imaginacije. Lasme je u maloj prednosti jer ima strašne fizičke predispozcije, bolje nego darijo, a bjelica nema ni to.