CSKA prekinuo Albinu seriju pobjeda, Panathinaikos bolji od Turowa

Branimir Korać • subota, 18.10.2014.

Iznenađenja nije bilo u preostala dva susreta Eurolige, dvobojima između Albe i CSKA te Panathinaikosa i Turowa. Rusi i Grci uzeli su pobjede za dobro otvaranje nastupa u Euroligi...

ALBA Berlin - CSKA Moskva 68:84

Kvalitetan nastup Moskovljana donio im je pobjedu na gostovanju u Berlinu. ALBA je fantastično otvorila sezonu, nije znala za poraz sve do ovog petka i susreta protiv ruske momčadi koja se pokazala prejakim protivnikom.

Sastav Dimitrisa Itoudisa igra sve bolje, u ovom susretu odlično je kontrolirao situaciju na parketu i pobjedi Moskovljana nema zamjerke. ALBA je od sredine druge četvrtine bila u rezultatskom minusu, u drugom poluvremenu pokušala ga je na silu anulirati, a to je samo pomoglo gostima da lakše dođu do pobjede.

Iako je bila u velikom naletu i puna samopouzdanja, domaća momčad ušla je pomalo nervozno u utakmicu i rano se našla u visokom zaostatku 19:10. Ipak, što je vrijeme više odmicalo, igra Berlinčana se podizala i u ranoj fazi druge dionice prednost gostiju se istopila i ALBA je došla na 21:21. Međutim, Sonny Weems i Vitali Fridzon uzvratili su na drugoj strani i ponovno odveli goste u mirne vode.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao gostima koji serijom 7:0 odlaze na dvoznamenkastu prednost i uz nastavku susreta rutinski odrađuju posao te bilježe visoku pobjedu.

Najefikasniji kod CSKA bio je Saša Kaun sa 16 poena (7/9) i devet skokova dok su po 15 ubacili Miloš Teodosić (5/14, osam skokova, pet asistencija) i Sonny Weems (5/11, pet asistencija). Kod Albe Reggie Redding upisao je 11 poena (4/10) uz pet skokova, a po osam poena dodali su Marko Banić (4/5 za dva, dvije asistencije) i Leon Radošević (3/7, tri skoka).

Panathinaikos - PGE Turow 84:77

Debitant u društvu euroligaških momčad, poljski Turow, odigrao je ohrabrujuću utakmicu na gostovanju kod Panathinaikosa, ali nije uspio doći do iznenađenja. Domaćin je bio bolji, upisao je očekivanu pobjedu 84:77 iako ne uz sjajnu igru.

Grci su se u nekoliko navrata uspjeli odvojiti i stvoriti značajniju prednost, ali nikako je nisu uspjeli zadržavati i dopuštali su Turowu da se vraća u utakmicu. I dok se očekivalo to prelamanje utakmice, gosti su pružali otpor što im je na kraju donijelo poraz od samo sedam poena razlike.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Panathinaikos je u trećoj dionici dohvatio prednost od 14 poena, činilo se da će tu završiti priču i stvoriti značajniju razliku, no gosti su se polako vraćali.

Uspio je Turow u zadnjih deset minuta doći i na samo dva poena razlike, na 30 sekundi do kraja zaostajao je malih 80:77, ali Panathinaikos je uspio s linije slobodnih bacanja privesti susret kraju.

Predvodili su ga s po 16 poena AJ Slaughter (7/13) i Nikos Pappas (4/10, pet skokova) dok su najbolji kod Turowa bili Mardy Collins s 23 poena (9/18), devet skokova i pet asistencija te Damian Kulig sa 17 poena (7/12) i sedam skokova.