Maccabi upisao očekivanu pobjedu na startu Eurolige protiv Limogesa

Branimir Korać • četvrtak, 16.10.2014.

Otvaranje Eurolige nije bilo posebno stresno za branitelja naslova prvaka, momčad Maccabija. Izraelci su u Tel Avivu ugostili Limoges i upisali su pobjedu 92:76 u susretu u kojem su Francuzi povremeno prijetili, ali kvaliteta domaćina ipak je došla do izražaja...

Prvo kolo u skupini Eurolige Maccabiju je donijelo na papiru lagano otvaranje. U Tel Aviv je doputovao Limoges, zvučno ime, ali ipak daleko od onih slavnih dana. Domaćin je ušao u susret kao veliki favorit i to je potvrdio i na parketu.

Francuzi su izgledali sasvim solidno, pružali su dobar dio utakmice kvalitetan otpor, međutim nizak postotak šuta iz igre predstavljao im je priličan problem i čak 19 napadačkih skokova nije im puno značilo.

U početku je bilo ponešto nervoze u igri Maccabija, ali na otvaranju druge dionice Izraelci su zaigrali puno bolje, napravili seriju 11:0 koja ih je odvela na 34:21. Gosti se unatoč tome nisu predavali, u završnici prvog poluvremena iskoristili su loše razdoblje u igri Maccabija i približili se na samo tri poena zaostatka.

Kada je sredinom treće četvrtine Limoges izjednačio na 48:48, Maccabi se probudio. Vezanim tricama Guya Pninija i Marqueza Haynesa te ubačajem Jeremyja Parga, ponovno su se odvojili i bilo je to odvajanje nakon kojeg više nije bilo povratka za goste.

Vrlo brzo Maccabi je pobjegao na dvoznamenkastu prednost i tu je priči bio definitivni kraj.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Jeremy Pargo s 20 poena (7/15) i devet asistencija, Marquez Haynes s 15 poena (6/9) i pet asistencija te Devin Smith s 13 poena (4/8) i 12 skokova. Kod poraženih Adrien Moerman ubacio je 17 poena (8/13) uz 12 skokova dok je Joao Batista dodao 15 poena (7/16).