Premiership, 8. kolo, 18.10.2014, 13:45 h
Manchester City
Manchester City 4:1 Tottenham
Tottenham

Ante Zovko • subota, 18.10.2014.

Sergio Agüero obilježio je ogled Manchester Cityja i Tottenhama postigavši četiri pogotka u pobjedi prvaka 4:1. Gosti su završili prvi susret osmog kola Premier lige s igračem manje.

Suci se nisu osobito proslavili dosudivši četiri jedanaesterca od koja su dva realizirana, a isto toliko ih je bilo i sporno. Tottenham je bio u prilici izjednačiti, no umjesto toga morao je posljednjih dvadesetak minuta provesti s igračem manje. Iako je City nedvojbeno kvalitetnija momčad u ovom trenutku, nije tako lagano stigao do pobjede kako sugerira rezultat. U svakom slučaju, nastavio je ubojit niz protiv Spursa. Gol razlika u njihova posljednja tri međusobna ogleda sada iznosi 15:2.

City je poveo poslije razdoblja dominacije. Agüero se dugo namještao i sjajno odapeo prema suprotnom kutu u 13. minuti. Slavlje nije dugo trajalo i Fernando je izgubio loptu u kritičnoj poziciji. Soldado je namjestio izglednu priliku za Eriksena, koji svladava Harta.

Argentinac je vratio vodstvo Cityju s bijele točke. Jedanaesterac je dosuđen poslije kontakta Lamele i Lamparda, koji se ispružio u kaznenom prostoru. Agüero je bio precizan i hladnokrvan.

Do trećeg pogotka Agüero je mogao doći poslije pola sata igre, no nije uspio realizirati novi jedanaesterac. Lloris je ovaj put obranio njegov pokušaj nakon Kaboulovog prekršaja na Silvi. Agüero je pokušao poslije odbijene lopte, no prebacio je cijeli gol.

Poslije sat vremena, Tottenham je dobio priliku izjednačiti iz penala. Demichelisov prekršaj na Soldadu uz to je bio izvan šesnaesterca, a Španjolac je potom slabo gađao i Hart je uspio obraniti.

Fazio je zatim skrivio jedanaesterac na drugoj strani. Povukao je Agüera i dobio crveni karton, a napadač Cityja postigao je drugi gol iz jedanaesterca. U 75. minuti je sjajno utrčao iza Tottenhamove obrane i matirao Llorisa za svoj četvrti gol.

• Obrisan korisnik18.10.2014. u 18:52
    kakve komplekse? da nije toliki cigan ja bi cijenio njegov trenerski rad, zapravo rezultate jer njegova igra mi je uvijek bila antinogomet.
  • Obrisan korisnik18.10.2014. u 18:07
    i tebi je mou nabio komplekse? haha
  • Obrisan korisnik18.10.2014. u 17:55
    Aguero ove sezone dobar zasad,samo da ga ozljede zaobidu..ali smijesna su to sudenja u ovoj ligi,nikakva iznimka na ostale lige,boze sacuvaj..
  • Obrisan korisnik18.10.2014. u 17:24
    nije mi toliko važno tko će osvojiti prvenstvo, ali samo da mourinho cigo ne. tako da mi je drago da je city dobio, ali morat će malo još obranu popraviti. jer u napadu su stvarno močni i opet su to pokazali. a utakmica je bila odlična, i ne sječam se kad sam toliko penala vidio u jednoj.