Ante Zovko • subota, 18.10.2014.

Hull City Nikice Jelavića iznenadio je Arsenal u Londonu i poslije preokreta ispustio pobjedu. Chelsea je manje-više rutinski došao do pobjede kod Crystal Palacea, a Southampton do najuvjerljivijeg slavlja sezone, 8:0 protiv Sunderlanda.

Chelsea zadržao prednost pred Cityjem

Odgoda u Newcastleu zbog semafora

Utakmica Newcastle - Leicester počela je u 17, a ne u 16 sati nakon što je utvrđeno da semafor postavljen tijekom reprezentativne stanke nije dobro učvršćen. Na kraju je Obertan donio Svrakama prvu pobjedu sezone udarcem s ruba šesnaesterca u 71. minuti.

Chelsea je većim dijelom susreta kontrolirao stanje na terenu kod Crystal Palacea te upisao pobjedu kojom je zadržao pet bodova viška u odnosu na drugoplasirani Manchester City te povećao prednost pred Arsenalom na 11 bodova.

Nakon odličnog početka domaćih, Oscar je odveo utakmicu prema očekivanim vodama sjajno izvedenim slobodnim udarcem u šestoj minuti. Chelsea je dobrim dijelom kontrolirao daljnji tijek susreta. Zamalo je povisio vodstvo, Terryjev pokušaj zaustavljen je na gol- liniji. U 40. minuti pak isključen je Azpilicueta zbog neopreznog prekršaja.

Mourinho je pokrio rupu uvođenjem Luisa Felipea, a Chelsea je samo dvije minute igrao s manje igrača. Delaney je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Remyju na rubu kaznenog prostora. U 51. minuti praktički je sve riješeno sjajnom akcijom Oscara i Fabregasa. Španjolac je fino pobjegao, dobio povratnu loptu i poentirao. Oscar je mogao sve riješiti, ali su domaći malo zakomplicirali susret kad je Zaha prošao Luisa i pronašao strijelca Campbella, no gosti su odugovlačili i sačuvali vodstvo.

Arsenalu samo bod

Topnici su treću utakmicu zaredom u ligi završili bez punog plijena. Oslabljeni, pogotovo u obrani, jedva su izvukli bod protiv Hull Cityja kod kojeg je Nikica Jelavić odigrao cijeli susret.

Zaigravši s oslabljenom obrambenom linijom, u kojoj je bek Monreal morao pokriti stopersko mjesto, Arsenal je uspio povesti preko Sancheza koji je bio spretniji od Daviesa i snažnim udarcem pronašao mrežu. Diame je izjednačio u 17. prodorom kroz obranu pri čemu je i faulirao Flaminija. Na kraju je prebacio vratara.

Samo nekoliko sekundi poslije početka drugog dijela, Abel Hernandez uhvatio je Mertesackera nespremnog i utišao veći dio stadiona. Sanchez se u sudačkoj nadoknadi opet prometnuo u junaka namjestivši gol Welbecku za kakvu-takvu utjehu Arsenala. Još jedna loša vijest za Wengera je ozljeda Jacka Wilsherea, koji je odnesen s terena nakon što je nezgodno pao na koljeno.

Southampton dao 8 golova iz 11 pokušaja

Southampton je odigrao utakmicu sezone i nastavio svoj sjajni niz razmontiravši Sunderland s 8:0. Momčad Ronalda Koemana zabilježila je 11 udaraca u okvir i osam ih je završilo u mreži, a Dušan Tadić svrstao se u izabrano društvo igrača koji su upisali četiri asistencije u 90 minuta.

Sve je krenulo po zlu za Sunderland poslije Verginijeva poluvoleja u vlastitu mrežu. Pelle šest minuta poslije došao do svojeg prvog gola na utakmici. Cork je zabio treći gol prije poluvremena uvelike zahvaljujući lošoj reakciji vratara Mannonea.

Talijan je u drugom dijelu odbio Pelleov udarac prema Bridcuttu, koji zabija još jedan autogol. Pelle je zabio potom peti gol, a Mannone je poklonio šesti Tadiću. Wanyama i Mane su završili ponižavanje gostiju sa sjevera.

Everton prekinuo pobjednički post

Aston Villa nije bila ozbiljna prijetnja Evertonu na Goodison Parku. Phil Jagielka smanjio je pritisak s leđa domaćina pogotkom glavom. Udarac Lukakua početkom drugog dijela prošao je vrataru Ville kroz ruke, a posao je završio Coleman prihvativši nabačaj Bainesa.

West Ham je konačno povezao dvije pobjede. Burnley je porazom kod kuće bez pobjede i poslije osme utakmice. Gostima se otvorilo početkom drugog dijela. Sakho je najbrže reagirao na ubačaj Jenkinsona, a Valencia također glavom povećava vodstvo. Boyd je smanjio poslije kornera u 60. minuti, a u 70. Cole poslije prekida postavlja konačni rezultat.

• Obrisan korisnik19.10.2014. u 10:19
    Fabregas vuče cijeli vezni red chelsea-ja ne kužim kako je Barca prodala tako kvalitetnog igrača i kupila budimo realni trenutno lošijeg Rakitića,za budućnost ćemo vidjeti
  • kroftek18.10.2014. u 21:57
    pomorac bi s juniorima bolje prošao od sunderlanda...