Vrbica Stefanov debitirao pobjedom na klupi MZT-a, Krka zaustavljena u Laktašima

Davor Mikulić • nedjelja, 19.10.2014.

Do prvog slavlja ove sezone stigla je momčad Vlade Jovanovića pobijedivši do sada maksimalnu Krku, a još uvjerljiviju pobjedu ostvario je makedonski MZT u čijim je redovima 12 minuta odradio Vedran Morović...

Momčad Igokee na svom je terenu upisala prvu pobjedu ove sezone, a ujedno nanijela i prvi poraz Krki koja je doputovala kao jedna od tri neporažene momčadi.

Gotovo do kraja treće dionice vodila se potpuno izjednačena borba, a onda je Đorđe Drenovac ubacio tricu koja je označila početak domaće serije 9:0. U posljednju se četvrtinu ušlo prednošću +10 domaćina koja je održana i do samog kraja.

U pobjedi 66:53 Igokeu je predvodio Jones s 19 koševa, dok je Bunić dodao 14 skokova. Na drugoj je strani najefikasniji bio Armstead s 14 postignutih koševa.

Uvjerljivu pobjedu 74:58, također na svom terenu, ostvario je i makedonski MZT protiv Szolnoka. Na poluvremenu je domaćin imao samo jedan koš prednosti, a slavlje je osigurano u posljednjoj dionici u kojoj su napravili jedanaest razlike.

Živčević i Cvetković ubacili su po 14 koševa, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Sinovec koji je dodao 16 koševa. Hrvatski razigravač Vedran Morović na terenu je za MZT proveo 12 minuta pri čemu je ubacio pet koševa i upisao dvije asistencije.