Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.10.2014.

Nogometaši Kortrijka stigli su do pobjede u susretu 11. kola belgijskog prvenstva na domaćem terenu protiv Waasland Beverena. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Ivan Santini, a drugi pogodak zabio je u sudačkoj nadoknadi...

Kortrijk je stigao do treće uzastopne pobjede u belgijskom prvenstvu i to mu je donijelo skok na šesto mjesto na ljestvici. Nova pobjeda ubilježena je na domaćem terenu protiv Waasland Beverena koji je svladan ss 2:1.

Odličnu utakmicu odigrao je Ivan Santini koji je proveo svih 90 minuta na travnjaku i postigao oba gola za domaćina.

Domaćin je u vodstvo stigao već u sedmoj minuti kada je Poulain ubacio loptu u peterac, a Santini iz blizine glavom poslao loptu u gol za rano vodstvo domaćina.

Nakon što je asistirao Santiniju za prvi pogodak, Poulain je u 62. minuti skrivio kazneni udarac i gosti su došli do poravnanja pogotkom Emonda.

Četiri minute kasnije velika prilika za domaćina da vrati prednost na svoju stranu. Rowell je skrivio kazneni udarac i zaradio isključenje, međutim Chevalierov udarac brani vratar Blondelle.

Kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, Santini je iskoristio nesporazum i neodlučnost u gostujućoj obrani i postigao pobjednički pogodak.

U gostujućim redovima Ante Vukušić igrao je do 58. minute, a Hrvoje Čale ušao je u igru u 74. minuti.

Dok je Kortrijk na visokom šestom mjestu i u dobrom raspoloženju dočekuje gostovanje kod petoplasiranog Westerloa, Beveren je tek 14., a u sljedećem kolu očekuje ga susret s Genkom.