Standard Liege izgubio kod kuće od fenjeraša, Astra s 11 metara do boda

Borna Rupnik • nedjelja, 19.10.2014.

Rijekin "poznanik" iz Liegea doživio je novi prvenstveni udarac, a Astra je ovoga puta izborila neriješeni ishod na gostovanju.

U 11. kolu belgijskog nogometnog prvenstva, Standard iz Liegea poražen je na svom terenu od posljednjeplasiranog Zulte Waregema 2:1.

Gosti su poveli preko Bongonde sredinom prvog dijela, povisio je Troisi u 88. minuti, da bi počasni pogodak za Standard postigao M'Poku u 90. minuti dvoboja. Klub iz Liegea tako zauzima tek 12. mjesto na tablici s 12 osvojenih bodova.

Standard je u prvom kolu Europske lige u Liegeu pobijedio Rijeku 2:0, a u trećem i četvrtom kolu igrat će protiv Seville, branitelja naslova.

Rumunjska Astra, Dinamov protivnik koji je Maksimir napustio s pet pogodaka u mreži, odigrala je 1:1 u gostima kod Gaz Metan Mediasa u sklopu 11. kola domaće lige.

Domaćine je u 59. minuti s 11 metara u vodstvo doveo Petre, da bi također s 11 metara izjednačio Astrin Enache.

Astra je četvrta na tablici, iza Steaue, Cluja i Petrolula, a dok će Dinamo igrati s Red Bullom, Rumunji će odmjeravati snage sa Celticom.