Sjajna večer Mikkela Hansena donijela pobjedu PSG-u u derbiju protiv Nantesa

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.10.2014.

Šest od sedam dvoboja sedmog kola francuskog prvenstva odigrano je u srijedu navečer, a u središtu pozornosti bio je dvoboj između PSG-a i Nantesa. Parižani su na kraju odnijeli visoku pobjedu odličnom igrom u drugom dijelu...

Raspoloženi Hansen i PSG zaustavili Nantes

Seriji Nantesa stigao je kraj. Nakon šest kola bez poraza, prvi je stigao u sedmom kolu i to visok u derbiju protiv PSG-a 33:21. Parižani su odradili fantastično drugo poluvrijeme i to je donijelo razliku.

Domaćin je nastavio s toplo-hladno igrama, u prošlom kolu odigrao je slabu utakmicu u Chamberyju, ali je zato ovdje pokazao kvalitetu, posebno u drugih 30 minuta.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu borbu, Parižani su malo uspavano ušli u utakmicu i Nantes je krenuo sa 6:2, međutim kako je susret odmicao, tako se domaćin dizao i već do odlaska na odmor preuzeo je kontrolu nad rezultatom.

Na poluvremenu je bilo 16:14 za PSG koji je u drugi dio ušao s 5:1, odvojio se i više nije imao nikakvih problema. Thierry Omeyer zaključao je vrata, napad je predvodio fantastični Mikkel Hansen i gosti su sve više tonuli.

Hendikep za Nantes predstavljalo je i isključenje do kraja susreta Jorgea Maquede u završnici prvog poluvremena kod rezultata 14:14, a za njega nije bilo prave raspoložene zamjene.

Završilo je 33 :21 uz čak 13 golova Hansena te po četiri gola Marka Kopljara i Daniela Narcissea dok se Igor Vori nije upisao među strijelce. Kod poraženih Igor Anić postigao je pet golova, a Valero Rivera četiri.

Prvak stigao do četvrte pobjede u nizu

Aktualni prvak Dunkerque igra sve bolje u prvenstvo i polako ulazi u pravi ritam. Četvrtu uzastopnu pobjedu upisao je u gostima kod Selestata gdje je slavio s 27:24 iskoristivši svoj zaštitni znak, vrlo dobru obranu.

Vratari Dunkerquea nisu briljirali, ali je zato obrana odradila fantastičan posao i osigurala slavlje svojoj momčadi. Gosti su cijelim tijekom susreta imali kontrolu nad rezultatom, a u posljednjih 20 minuta nisu dopustili Selestatu da priđe bliže od dva gola zaostatka.

Nakon što je domaćin uspio smanjiti na 17:16, ubrzo je ostao s igračem manje što su kaznili Emonet i Soudry i gosti su krenuli prema pobjedi.

U konačnici domaćina nije uspio spasiti niti Richard Kappelin koji je skupio 14 obrana, pet više nego na drugoj strani Gerard i Annotel zajedno.

U pobjedničkoj momčadi najefikasniji bili su Baptiste Butto sa sedam golova te Pierre Soudry sa šest. Kod domaćina Stevan Vujović bio je strijelac osam puta, a zaustavljen je najbolji igrač Selestata Snorri Stein Gudjonsson koji je ostao na četiri gola iz deset pokušaja te šutu 1/6 iz igre.

Chambery kiksao na gostovanju kod Creteila

Chambery nije uspio "potvrditi" pobjedu protiv PSG-a slavljem na gostovanju kod skromnog Creteila. Gosti su dopustili domaćinu previše pogodaka i upisali su poraz 35:31. Pobjeda je izborena u drugom poluvremenu nakon potpuno izjednačenog prvog dijela i to bijegom domaćina na 27:24. Odličnu utakmicu u domaćem sastavu odradio je deseterostruki strijelac Quentin Minel, Borko Ristovski upisao je 11 obrana, a Mate Šunjić tek jednu. Kod gostiju odličnu su bili s po devet golova Edin Bašić i Cedric Paty, Damir Bičanić postigao je četiri pogotka iz pet pokušaja, a Jerko Matulić jedan gol iz dva udarca.

Junak Aixa je vratar Yohann Ploquin koji je s tri velike obrane u samoj završnici susreta donio gostima remi na gostovanju kod Cessona 24:24. Deset minuta prije kraja Aix je vodio 23:19, no onda je stao napad, domaćin se vratio, no Ploquin je spriječio totalni preokret i osigurao barem bod. Uz njegovih 15 obrana treba istaknuti i sedam golova Klemena Cehtea, a na drugoj strani bez učinka Damira Batinovića domaćina su predvodili s po pet golova Maxime Derbier i Mathieu Lanfranchi.

Uz puno muke do pobjede je stigao St. Raphael u gostima kod fenjeraša Istresa. Domaćin je do posljednjih sekundi bio u igri, ali nije izdržao i upisao je poraz 33:32. Milan Kosanović sa 17 obrana držao je Istres na životu, no niti on ga u završnici nije spasio. Theo Derot sa sedam golova bio je najefikasniji kod domaćina, a kod gostiju Raphael Caucheteux zabio je devet golova.

Iznenađenje je priredio neugodni Tremblay koji je bio uspješan u gostima kod Fenixa s 34:32. U zadnjih deset minuta Fenix je postigao samo jedan pogodak i to je omogućilo gostima da dođu do preokreta i velike pobjede. Predvodili su ih Remi Salou s osam golova i Oussama Boughanmi s pet dok domaćinu nije pomoglo sedam golova Jeromea Fernandeza.