Premiership, 9. kolo, 25.10.2014, 13:45 h
West Ham
West Ham 2:1 Manchester City
Manchester City

Ante Zovko • subota, 25.10.2014.

Efikasnom i obrambeno uigranom predstavom West Ham je iznenadio Manchester City i pobijedio 2:1 u prvom kolu devetog kola Premier lige. Približio se tako prvaku samo na bod i otvorio Chelseaju šansu da poveća razliku na vrhu.

Uz nešto sreće, West Ham je pametnom partijom svladao City koji je ranije ovog tjedna ispustio dva gola prednosti protiv CSKA Moskve. Treća je ovo pobjeda zaredom za momčad Sama Allardycea kojom se zadržala na četvrtoj poziciji, sada sa samo bodom manje od Manchester Cityja.

Valencia je sjajnim prodorom u 20. minuti presjekao dotad prilično nezanimljivu utakmicu obilježenu brojnim prekršajima. Njegov ubačaj bio je nedohvatljiv Hartu i Zabaleti. Amalfitano je bio na pravom mjestu i iz blizine poentirao.

Domaća momčad zaprijetila je još nekoliko puta u prvom dijelu neorganiziranoj Cityjevoj obrani. Prvak nije bio posebno opasan u napadu osim jednog Džekinog pokušaja.

City je bljesnuo poslije dvadesetak minuta igre u nastavku. Toure je pokrenuo akciju na kraju koje je Agüero pogodio prečku. I Toure je uspio pogoditi okvir u napadu koji je prethodio drugom West Hamovu golu.

Sakho glavom u 75. minuti postiže svoj sedmi pogodak u sedmoj utakmici. Hart je učinio sve kako bi izbio loptu, a videotehnologija je pokazala da je lopta prešla liniju.

Situacija je poslije prvog gola bila ozbiljna za City, a poslije drugog postala je kritična i prvak je odmah uzvratio. U 77. minuti Silva se sjajno ubacio i još bolje pogodio.

Čekićari su se obrambeno sjajno postavili i djelovali kompaktno u završnici susreta. Sve su više Manchesterovi igrači tukli iz daljine. Jedan takav šut, Jovetićev, odlično je "skinuo" Adrian u sudačkoj nadoknadi i spasio tri boda.

• Obrisan korisnik25.10.2014. u 16:08
    city ima problema s obranom previše, ali još ima vremena da cigo ne uspije biti prvi.
  • PosedarskiVitez25.10.2014. u 15:51
    Nogomet se vraca kuci :D COYI!