MAXtv Prva liga, 13. kolo, 26.10.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4500

Branimir Korać • nedjelja, 26.10.2014.

Posljednji susret 13. kola MAXtv Prve lige odigran je na Kantridi gdje su Rijeka i Split igrali bez pobjednika. Rijeka nije uspjela upisati desetu prvenstvenu pobjedu, susret je završen podjelom bodova 1:1...

Dražen Bagarić
61'
34
Henri Belle
70'
7
Ivan Jukić
83'
Ivan Matić

Matjaž Kek upozoravao je kako je pred Riječanima vrlo težak posao, čvrsta momčad Splita, a domaćin je izgubio dosta energije u susretu protiv Feyenoorda. Pokazalo se kako je u pravu, nije Rijeci bilo nimalo lako i Split je dobro parirao.

Iako je bilo najavljeno da bi Mato Jajalo i(li) Goran Cvijanović mogli započeti susret s klupe zbog velikog potroška protiv Nizozemaca, obojica su se našli u prvih 11 i Kek je krenuo praktički s najjačim kadrom izuzev Leškovića kojeg je zbog ozljede zamijenio Samardžić.

Split se očekivano postavio čvrsto i zatvoreno, prepustio je domaćinu inicijativu, ali Rijeka je vrlo teško dolazila do pravih prilika. U takvoj igri gosti su prijetili iz kontranapada, u početku je opasan bio Roce, a kasnije su mu se pridružili i ostali suigrači.

Nakon nekoliko neiskorištenih poluprilika pred golom Zagorca, Split je stigao do vodstva. Prvo je u 42. minuti Kvesić odlično pucao, ali mu obranio Vargić da bi dvije minute kasnije novopečeni reprezentativac Marko Rog proigrao Ibriksa koji iskosa pogađa za vodstvo Splita.

U drugom poluvremenu slika se promijenila. Rijeka je zaigrala puno konkretnije i kvalitetnije, sve češće nastajala je mala panika u Splitovih 16 metara, a u 55. minuti domaćin je poravnao. Sharbini je odradio dobar posao, ubacio s desne strane u peterac, a tu je uklizao Andrej Kramarić i poslao loptu u mrežu.

Bio je to znak Riječanima da još jače pritisnu, a Split se nije našao u minusu zahvaljujući vrataru Zagorcu. U dva navrata odlično je s više od 25 metara pucao Cvijanović, ali oba puta Zagorac je obranio njegov udarac.

U 70. minuti i greda se ispriječila vodstvu domaćina. Ponovno su u akciji bili Sharbini i Kramarić, ovaj put su zamijenili uloge, a Sharbinijev udarac pogodio je gredu. Odmah zatim Zagorac još jednom spašava i to nakon dobrog pokušaja Tomečaka

Do kraja susreta gosti su izdržali i odnijeli veliki bod s Kantride.

Ovaj bod više odmaže Riječanima nego što pomaže Splitu, Dinamo je sada odmaknuo Rijeci na šest bodova dok se Split uspio primaknuti Hajduku na tri boda zaostatka.