MAXtv Prva liga, 13. kolo, 24.10.2014, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200

Mihaela Bradovski • petak, 24.10.2014.

Nedjeljnih 0:3 protiv Lokomotive nogometaši Zagreba ispravili su identičnom pobjedom protiv momčadi Zadra. U prvi plan ovog petka iskočio je dvostruki strijelac Bijelih Gabrijel Boban...

Miroslav Konopek
74'
27
Bernardo Matić
88'
Domagoj Muić
42'
2
Josip Bilaver
46'
Miroslav Blažević

Gotovo čitavo prvo poluvrijeme nogometaši Zagreba držali su posjed lopte pokušavajući uglavnom iz daljine, no sve do sudačke nadoknade mreža vratara Matkovića nije se tresla. Prvi je protivničkog vratara testirao Hrgović, dok su se na drugoj strani kroz tu prvu polovicu susreta redale (polu)prilike Bevaba, Medića, Štigleca i dva puta Krovinovića.

Zadar je preko Hrgovića još jednom zaprijetio nakon 20 minuta igre, no lopta je od bloka završila tek u korneru. Malo su Blaževićevi nogometaši pokazali u igri prema naprijed, kada bi i osvojili loptu još su je brže izgubili pa je tako strateg gostiju za prvom promjenom posegnuo u 42. minuti susreta. U igru je umjesto Šimunca ušao najavljeni Muić.

Glavni trenutak prvog dijela dogodio se u sudačkoj nadoknadi. Stepčić lijepo koristi pogrešku Zadrana, dodaje prema Bobanu čija lopta od stative odlazi u mrežu. Ovim zgoditkom, svojim petim, Boban se odvojio na klupskoj ljestvici strijelaca baš kao i Stepčić u poretku asistenata (4).

Nakon primljenog pogotka struka Zadra nije skrivala ljutnju, a sve je platio izlaskom na poluvremenu Muić koji je tako u igri bio svega četiri minute. U petoj minuti nastavka Bijeli su povukli obećavajući kontru, a nakon ubacivanja s desne strane Boban iz trka gađa gredu.

Što se gostiju tiče, u nastavak su ušli s borbenijim pristupom no već u 55. minuti Boban je po drugi put matirao Matkovića. Zagrebov najbolji strijelac izborio se za udarac između trojice protivničkih braniča i još jednom od stative pogodio za sada već ugodnije 2:0 vodstvo.

Šest minuta kasnije Boban je još jednom primio loptu u šesnaesterac, sudac Batinić procjenjuje da je kontakt vratara Matkovića dovoljan za kazneni udarac, a ulogu realizatora preuzima kapetan Jurendić i ne griješi. Od pet ovosezonskih pogodaka Jurendić je tri postigao Zadru, sva tri s 11 metara.

Na svoju novu priliku Zadrani su čekali do 63. minute no Pešić ne uspijeva poentirati na drugoj stativi, u idealnoj poziciji. Domaći sastav zadovoljio se s tri pogotka prednosti, Blaževićeva momčad u minutama do kraja susreta nešto je češće bila na protivničkoj polovici u odnosu na prvo poluvrijeme, ali sve do završetka susreta novih rezultatskih promjena više nije bilo.

Zagrebaši su pobjedu mogli povećati u 84. minuti, ali prvo u udarcu Konopeka, a zatim i u onom Štigleca u nastavku napada nema preciznosti. Prilike svoje momčadi zaključio je nekoliko trenutaka kasnije Boban.

• Obrisan korisnik24.10.2014. u 21:44
    ne, bilo je obrnuto. medić je rekao da će otići iz nogometa ako ga ćiro dobije 3:0
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 21:17
    Je li ono Ćiro rekao da će se ostaviti nogometa ako od Medića izgubi 3-0? Pa dragi Ćiro, izvoli.
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 21:08
    Ćiro u 42 uvede igrača da bi ga u 45 izvadio van :D
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 20:50
    Gledao. Nije bilo loše... Iako, sve izgleda loše kad je teren kaljuža, a tribine prazne, no to je realnost od koje se ne može pobjeći. Na kraju je statistika pokazala da je to bilo i više nego uvjerljivo. 59-41 posjed, jedno 15 udaraca na gol, par zapucanih prilika (ok, i Zadar je imao jedan teški... [više na forumu]
  • Lucky number 1324.10.2014. u 20:26
    Ćiro kao i obično zadnjih godina... Galvanizacija, euforija pa pad. Nadam se da će Zadar ostat u ligi, ali sa ovakvom obranom to je teško očekivat. Bravo za Bobana, kakav eurogol!