Napolijeva golijada protiv Verone, Lazio do četvrte pobjede u nizu

Niko Rukavina • nedjelja, 26.10.2014.

U najefikasnijoj utakmici kola Napoli je na domaćem terenu pobijedio Veronu s visokih 6:2. Lazio je u ne pretjerano dojmljivoj predstavi minimalno nadvisio Torino i došao do svoje četvrte uzastopne pobjede, a Inter je prekinuo post od tri utakmice bez pobjede iz slavio kod Cesene pogotkom iz kaznenog udarca.

Zanimljivu i efikasnu utakmicu, u kojoj je palo osam pogotka, odigrali su Napoli i Verona na San Paolu. Gosti su poveli preko Hallfredssona već u prvoj minuti utakmice. Nakon toga, Napoli je sve karte bacio u napad. Nizali su prigode i kornere, kojih su u prvom dijelu imali 12, no izjednačili su tek u 44. kada je Hamšik pospremio odbijenu loptu.

Isti igrač doveo je Napolitance u vodstvo u 58. Iz drugog pokušaja, Slovak je zabio svoj četvrti ovosezonski pogodak. Podređena Verona uspjela je izjednačiti preko Lopeza u 66., a samo dvije minute kasnije Higuain donosi svojoj momčadi novu prednost. Na 4:2 je povisio Callejon, najbolji strijelac lige, a do kraja utakmice Higuain je zabio još dva gola za svoj prvi hat-trick sezone.

Utakmica između Cesene i Intera na početku se igrala pretežito na sredini terena. Inter je dominirao posjednom lopte, ali bez konkretnih prigoda. No, u 30. dolazi do ključnog trenutka utakmice. Palacio je izbio sam pred Lealija, a golman Cesene ruši Argentinca u izravnoj situaciji za pogodak. Mazzoleni je Lealiju pokazao izravni crveni karton, a Interu je dodijelio jedanaesterac iz kojeg je precizan bio Icardi.

Iako je Cesena igrala s igračem manje, u sljedećih nekoliko minuta Cascione i Marilungo su propustili dvije vrlo dobre prigode za izjednačenje. U 45. Palacio je zabio pogodak za Inter koji je poništen zbog zaleđa. U drugom dijelu Inter je bio bolja momčad, kontrolirali su igru s igračem više iako je u 71. Cascione još jednom bio vrlo blizu izjednačenju. Kovačić je odigrao svih 90 minuta za goste.

Lazio je došao do svoje četvrte uzastopne pobjede čime je skočio na peto mjesto, s utakmicom više u odnosu na Milan. Torino je načeo Biglia u 15. minuti i s 1:0 se otišlo na odmor. Prvo poluvrijeme je bilo dosta izjednačeno s prigodama na obje strane.

Međutim, u nastavku utakmice, gosti su preuzeli inicijativu, bili su kvalitetniji suparnik i u 53. Farnerud zabija za zasluženo izjednačenje. Ipak, Lazio je ponovno vratio prednost u 60. kada je "neuništivi" Miroslav Klose natrčao na odbijenu loptu i zabio za konačnih 2:1.