Dubrava namučila Varaždin, Poreč i Gorica sigurno do pobjeda, Umag uspješan u gostima

Marija Pastuović • ponedjeljak, 27.10.2014.

Osmo kolo Premijer lige donijelo je zanimljive susrete, ali i očekivane rezultate. Dubrava je pružila jako dobar otpor vodećem Varaždin koji je preokretom uspio ipak slaviti. Do pobjede su još na domaćim terenima došli Marina Kaštela, Poreč, Gorica, Spačva i Karlovac. Umag je jedini odnio bodove s gostovanja, pobijedivši Split.

Marina Kaštela – Đakovo 25:24 (13:10)

Marina Kaštela upisala je svoju treću ovosezonsku pobjedu u osmom kolu domaćeg natjecanja nakon što je pobijedila gostujuće Đakovo. U desetoj minuti domaćini su se uspjeli odvojiti na 5:2, protivnička momčad pokušavala je izjednačiti, ali prilike nisu iskoristili i prednost na poluvremenu od tri razlike imali su domaći igrači.

Nastavak je Marina Kaštela otvorila pogotkom Tonija Markote za 14:10, a vodstvo je imala sve do 44. minute. Gosti tada serijom 3-0 izjednačuju, tri minute kasnije imaju i prednost, ali završnica ipak pripada domaćinima. Imalo je Đakovo mogućnost izjednačenja, ali ju nije iskoristilo te je poraženo drugi puta. Nikola Jukić sa šest zgoditaka sudjelovao je u pobjedi, a njegov suigrač Jure Galić obranio je deset lopti. Najbolji strijelac gostiju bio je Kristijan Eskeričić sa sedam pogodaka, dok je Mislav Petrović zaustavio 13 suparničkih pokušaja.

Varaždin 1930 – Dubrava 32:30 (14:15)

Zanimljiva utakmica odigrana je u Varaždinu gdje je istoimeni domaćin upisao sedmu pobjedu porazivši Dubravu. Zagrepčani su pružili odličan otpor vodećoj momčadi prvenstva, ali uzeti bodove ipak nisu uspjeli. Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su početno vodstvo 2:0, a u 11. minuti Drago Prka povećao je prednost na 6:3. Stečeno vodstvo povećali su i na +4 nekoliko minuta poslije, ali Varaždinci su do poluvremena imali minimalan zaostatak (14:15).

Dubrava je ponovno otišla na dva razlike golom Ivana Dumenčića, Varaždin je stalno prijetio, a do izjednačujućeg pogotka stigao je u 38. minuti te je rezultat okrenuo na svoju stranu. Uslijedila je igra gol za gol, sve do 46. minute, kada su pri rezultatu 22:23 domaćini napravili seriju 3-0. Ipak, izjednačila je zagrebačka ekipa opet, ali nekoliko ključnih lopti pripalo je u završnici domaćoj ekipi, za sedmo slavlje. Ante Kuduz sa šest golova predvodio je svoju momčad do slavlja, dok je Sandro Meštrić upisao tri obrane. Najefikasniji u Dubravi bio je Bruno Butorac koji se sedam puta upisao u strijelce, a Igor Totić sačuvao je 11 lopti.

Gorica – Buzet 28:24 (15:12)

Gorica je nastavila s dobrim igrama i u osmom kolu Premijer lige, upisavši šestu pobjedu, ovaj put nad Buzetom. Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su prednost od tri razlike, ali kako se bližio kraj poluvremena, zaostatak je Gorica smanjivala, a u 21. minuti golom Ivana Laljeka domaćini su utakmicu vratili u neizvjesnost. Uslijedila je dominacija Goričana koji su na odmor otišli s vodstvom 15:12.

Drugih trideset minuta pripalo je također domaćim igračima, bliže od dva pogotka minusa Buzečani nisu uspjeli doći te su na kraju zabilježili peti poraz na gostovanju u Gorici. Do nova dva boda domaća momčad stigla je vođena Ivanom Laljekom koji je deset puta bio uspješniji od vratara gostujuće ekipe, a vratarski duo Sladoljev-Lončar sakupio je 14 obrana. U redovima Buzeta najučinkovitiji je bio Davorin Prskalo s čak 12 zgoditaka, dok je Aleks Jović spriječio 11 protivničkih napada.

Spačva – MRK Zamet 23:19 (7:6)

Spačva je Zametu nanijela četvrti poraz upisavši tako petu pobjedu ove sezone. Prvo poluvrijeme okarakterizirao je mali broj pogodaka (13) i velik broj grešaka na obje strane, a nedostatak koncentracije bio je vidljiv. U tome su se bolje snašli domaćini, koji iako su gubili 4:1 nakon 12 minuta, na odmor su otišli s minimalnom prednosti 7:6.

Drugo poluvrijeme pripalo je domaćoj momčadi, koja se uspjela odvojiti tek u samoj završnici jer su do tada gosti pružali dobar otpor. Karlo Oroz postigao je pet golova za domaćina, a njegov suigrač Dražen Stojanović upisao je devet zaustavljenih lopti. Lovro Jotić uspješan je bio šest puta, dok je Zametov golman Dino Slavić upisao vrlo dobrih, ali nedovoljnih 14 obrana.

Poreč – MRK Ivanić 29:20 (14:8)

Poreč je u osmoj odigranoj utakmici upisao sedmo slavlje rutinskom pobjedom nad Ivanićem. Bolje su startali gostujući igrači, ali ubrzo je Poreč nametnuo ritam i očekivano preokrenuo rezultat u svoju korist vodstvom 6:4. Do kraja poluvremena povećavao je svoju prednost, a na odmor su momčadi otišle pri rezultatu 14:8.

Nastavak nije donio značajne promjene, u 34. minuti razlika je bila dvoznamenkasta (18:8), gosti nisu uspjeli ugroziti rezultat, a domaća ekipa mirno je susret privela kraju. Tim Thoss, Matija Rađaković i Marko Buvinić u slavlje su ugradili svaki po sedam pogodaka, a trio Čarapina-Sorić-Marko obranio je 18 lopti. Filip Vučelić postigao je šest golova za Ivanić, dok je tandem Mudrinjak-Janeš suparničke igrače zaustavio 18 puta.

Split – MRK Umag 24:29 (10:17)

Split i nakon osam odigranih kola drži začelje Premijer lige. Igrači Siniše Markote nisu uspjeli doći do druge pobjede, bolji je bio gostujući Umag koji je do dva boda u ovoj sezoni došao peti put. U slavlju Umažana najbolji su bili Ivan Sever i Valentino Ravnić svaki s po osam pogodaka. Hrvoje Batinović osam puta je bio uspješan za splitsku ekipu.

Karlovac-Bjelovar 26:24 (13:12)

Karlovac je u susretu protiv Bjelovara stigao do treće pobjede ove godine u Premijer ligi, dok je Bjelovar upisao šesti poraz te zauzima 12. mjesto na tablici, ostavivši iza sebe samo Đakovo i Split. Za domaću momčad Denis Karić 12 puta je bio uspješniji od protivničkih igrača, dok je njegov suigrač Matija Perajica postigao sedam zgoditaka. Bjelovarčanin Luka Tandara u listu strijelaca upisao se sa sedam golova, a vratar Kristijan Janđel zabilježio je 14 obrana.