Borna Rupnik • nedjelja, 02.11.2014.

Susret neporaženih bundesligaša u Mönchengladbachu pripao je domaćinu, Freiburg se prvi puta osladio sa sva tri boda, a Hertha je ponovno ponudila blijedo izdanje na gostovanju.

U dvoboju ugodnih bundesligaških iznenađenja, Borussia (M) postala je prva momčad koja je uspjela svladati Hoffenheim te je tako bodovno poravnata s drugoplasiranim Wolfsburgom.

Domaćini su poveli preko Hahna, koji je u 12. minuti zaključio brzu akciju na asistenciju Herrmanna, a Hoffenheim je izjednačio pogotkom Modestea nakon pola sata igre.

No, vrlo brzo uzvratio je Herrmann na prizemnu asistenciju Hahna, da bi Herrmann na početku drugog poluvremena prvi reagirao na odbijenu loptu i postavio konačnih 3:1. Borussiji (M) to je već 17. utakmica bez poraza, a u sljedećem kolu ide na gostovanje u Dortmund.

Istim je rezultatom, uz sličan razvoj događaja na terenu, Paderborn nadjačao berlinsku Herthu. Paderborn je poveo zahvaljujući Bakalorzu, da bi poravnao Kalou. U drugom poluvremenu slijede nova dva pogotka domaćih nogometaša, a tri su boda osigurali Kachunga i Meha, u svom prvom nastupu u prvih 11. Hertha u napadu nije pokazala dovoljno ideje da bi uzvratila Paderbornu te ostaje najlošiji gost lige.

Do prve je ovosezonske pobjede, u Kölnu, stigao Freiburg, koji je tako preskočio Borussiju (D) i Werder na dnu poretka. Junak dana za goste bio je Darida, koji je u 50. minuti realizirao kazneni udarac.