Davor Mikulić • subota, 01.11.2014.

Čak deset prvenstvenih kola bilo je potrebno momčadi Werdera kako bi upisala prvu pobjedu ove sezone, a danas im je to napokon uspjelo kada su gostovali kod Mainza. Slavio je i Wolfsburg uz dva pogotka Ivana Perišića, dok je Hamburg prekinuo veliki niz Leverkusena...

Stuttgart – Wolfsburg 0:4

Šestu uzastopnu pobjedu kroz tri različita natjecanja ostvarili su igrači Wolfsburga u čijim su redovima od početka bili Ivan Perišić i Ivica Olić. Pitanje pobjednika praktički je riješeno nakon prvih 45 minuta, a goste je u vodstvo iz prve prave prilike na utakmici doveo Ivan Perišić. Po lijevoj se strani sjurio prema domaćem vrataru i lijevom nogom pogodio suprotni kut.

Ivica Olić je uzdrmao gredu u 21. minuti nakon što se sam izborio za udarac, a u 39. mu je poništen pogodak zbog nedozvoljene pozicije. U prvoj minuti sudačke nadoknade Wolfsburg je ipak stigao i do drugog pogotka za koji je zaslužan bio Robin Knoche. Odlično je reagirao na ubačaj sa strane i glavom pogodio mrežu.

Tek tri minute igre u nastavku bile su dovoljne da Kevin De Bruyne, asistent kod drugog pogotka, postavi velikih 3:0. Držao se taj rezultat sve do 88. minute, a onda je De Bruyne još jednom asistirao, a Ivan Perišić svojim drugim pogotkom zaključio susret.

Mainz – Werder 1:2

Iako je Mainz ostavio bolji dojam tijekom cijelog susreta, puni plijen, ali i prvu pobjedu u ovoj sezoni odnijeli su gosti iz Bremena. Domaćin je otvorio utakmicu na najbolji mogući način, ranim pogotkom Okazakija koji je matirao vratara Wolfa već u trećoj minuti, no Werder je priliku za izjednačenje dobio s bijele točke, minutu prije odlaska na predah. Loptu je namjestio Franco Di Santo čiji je udarac pročitao Karius, no lopta se odbija točno na glavu Argentinca koji bez problema pogađa nebranjenu mrežu.

Di Santo je ponovno bio u glavnoj ulozi i u 49. minuti kada je svojoj momčadi donio preokret. Odlično je ispratio proigravanje Kroosa i zatim pogodio iz teške situacije. Imale su obje momčadi vrlo dobrih prilika do kraja susreta, no rezultatskih promjena više nije bilo. Okazaki je u 72. minuti postigao i drugi svoj pogodak, ali on je poništen.

Hannover – Frankfurt 1:0

Do zaslužene pobjede stigli su i igrači Hannovera koji su na svom terenu slavili protiv Frankfurta. Međutim, pred domaćim igračima nije bio lagan posao.

Puno manje prilika vidjeli su navijači u prvom dijelu susreta, a odlučujući pogodak postignut je tek dvije minute prije kraja. Nesretnik je bio Madlung koji je nakon slobodnog udarca i ubačaja s desne strane loptu zakucao u mrežu svog vratara Zielera.

Hamburg – Leverkusen 1:0

Prvi poraz nakon gotovo mjesec i pol dana upisao je Leverkusen u čijim redovima zbog crvenog kartona nije bilo Tina Jedvaja. Sva tri boda uzeo je Hamburg koji se ovom pobjedom uspio maknuti sa samog dna prvenstvene tablice.

Bolji dojam u prvom dijelu susreta, bez sumnje, ostavili su gostujući igrači koji su na odmor otišli s minimalnim zaostatkom, iz praktički jedine prilike domaćina. Trenutak koji se na kraju pokazao odlučujućim dogodio se u 26. minuti kada je siguran realizator najstrože kazne bio Rafael Van der Vaart.

U nastavku je Hamburg bio ravnopravniji protivnik, a najveću priliku za izjednačenje gosti su imali u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Karim Bellarabi nakon odličnog prodora pogodio desnu vratnicu.

U domaćem sastavu nije bilo Ive Iličevića, dok je s gostujuće klupe za pričuve utakmicu odgledao hrvatski vratar Dario Krešić.