Podravka uvjerljiva protiv Sesveta, Lokosice teško protiv Zeline

Jelena Bagarić • srijeda, 05.11.2014.

Nakon pauze zbog blagdana Svih svetih rukometašice u 1. HRL u srijedu su nastavile svoje natjecanje. Sedmo kolo ponudilo je nekoliko zanimljivih rezultata, među kojima se nalazi pobjeda Osijeka nad Trešnjevkom i teška pobjeda Lokomotive protiv Zeline. Zamet je bio izuzetno uvjerljiv protiv Dalmatinke, dok je Split nadjačao Samobor koji kao i Dalmatinka i Umag još nije ubilježio bodove u ovoj sezoni.

Trešnjevka – Osijek 25:26 (14:9)

Nakon što su uzele bod Zelini, rukometašice Osijeka došle su do pobjede na gostovanju u Zagrebu kod Trešnjevke. Iako je Trešnjevka veći dio susreta vodila, Osječanke su u samoj završnici izjednačile pa zatim i povele s dva pogotka i prednost sačuvale do samog kraja.

Cijeli preokret zbio se u posljednje četiri minute susreta kada je Lidija Bošnjak pogodila za 24:24, a zatim i za 24:25. Ivona Guskić povisila je u 59. minuti na 24:26, a Trešnjevka to do kraja nije uspjela sustići već samo umanjiti. Lidija Bošnjak za Osijek je postigla osam pogodaka i bila je najefikasnija, dok se kod Trešnjevka istakla Matea Perkušić koja je također postigla osam pogodaka.

Zamet – Dalmatinka 33:17 (16:11)

Rukometašice Zameta i dalje su neporažene u Prvenstvu Hrvatske. U sedmom kolu nisu imale nikakvih problema protiv mlade Dalmatinke. Gošće iz Ploča držale su se koliko toliko u utakmici kroz prvo poluvrijeme, no u drugom se dogodio potpuni raspad.

Zamet je postizao pogodak za pogotkom, dok je Dalmatinka u drugih 30 minuta gol Zameta pogodila samo šest puta. Zametov vratarski duo Šegota i Strukar skupile su zajedno 17 obrana, a Ana Marija Gugić zabila je sedam pogodaka. S jednako toliko pogodaka kod Dalmatinke se istaknula Andrea Klarić.

Split 2010 – Samobor 25:23 (12:10)

Splićanke nastavljaju sa solidnim igrama u ovogodišnjem izdanju 1. HRL. Svoju četvrtu pobjedu zabilježile su protiv mladih Samoborki. Bila je to veoma izjednačena utakmica ekipa podjednake kvalitete, no Split je u drugom poluvremenu bolje odigrao i došao do pobjede.

Većina prvog poluvremena bila je izjednačena, no Split u završnici ipak na odmor odlazi s dva pogotka prednosti. Tu prednost zadržale su kroz cijelo drugo poluvrijeme i došle do pobjede. Stopostotna je u redovima Splita bila Renata Kežić s osam postignutih pogodaka, dok je kod Samobora sa šest pogodaka najefikasnija bila Ivana Krešić.

Podravka Vegeta – Sesvete Agroproteinka 37:29 (19:18)

U možda najboljoj utakmici kola, Podravka Vegeta bila je uvjerljivo bolja od Sesveta. Sesvećanke su kroz prvi dio utakmice pružale jako dobar otpor. U nekim trenucima su čak i vodile s jednim ili dva pogotka, no na odmor je s minimalnom prednošću ipak otišla Podravka.

U nastavku se igra Sesveta počela polako raspadati, a Kokice su to odlično koristile i u konačnici došle do visoke pobjede od osam pogodaka razlike. Jelena Trifunović s osam i Andrea Čović sa sedam pogodaka bile su najbolje kod Podravke. Kod Sesveta je pak standardno najefikasnija bila Lana Franković s devet pogodaka, dok je dva manje ubilježila Valentina Blažević.

Zelina – Lokomotiva 23:25 (11:11)

Teže od očekivanog rukometašice Lokomotive došle su do pobjede nad borbenom Zelinom. Domaća ekipa odigrala je odlično prvo poluvrijeme u kojemu je stalno bila Lokosicama „za vratom“ . Zelina je čak u nekim trenucima prvog dijela i vodila, ali na odmor se otišlo neriješenim rezultatom.

Dobar start u drugo poluvrijeme pogurao je Lokosice k pobjedi. Podigle su prednost na četiri pogotka i čuvale se skoro do samog kraja. U 56. minuti Zelina je stigla na samo pogodak razlike, ali Lokosice su se uspjele othrvati pritisku i na kraju završiti utakmicu pobjedom. Po četiri pogotka za Lokosice zabile suMichaela Hrbkova i Dina Havić, dok su se kod Zeline istakle Ana Debelić i Anita Poljak s po pet pogodaka.