Gran Canaria prva osigurala prolazak skupine, Bagarićev Brose do vrijedne pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 20.11.2014.

Kompletirano je šesto kolo Eurokupa u skupinama A, B i C. Prvi sudionik šesnaestine finala je momčad Gran Canarije koja je stigla i do šeste pobjede i to u gostima kod Buvinog Cantua...

Skupina A

Košarkaši Bamberga upisali su domaću pobjedu protiv Reggio Emilije 75:61 i tako si popravili šanse za prolazak skupine. S druge strane Reggio Emilia je u priličnim problemima ostavši na samo jednoj pobjedi. U Njemačkoj je igrala dobro u prvom poluvremenu, imala je čak i vodstvo na odmoru, međutim domaćin je u drugom dijelu značajno popravio igru u obrani i dopustio Talijanima samo 23 poena te je glatko slavio.

U pobjedničkim redovima Janis Strelnieks ubacio je 20 poena (7/12, trica 6/8), Ryan Thompson dodao je 14 poena (5/6), a Trevor Mbakwe 12 poena (5/8) i 12 skokova. Dalibor Bagarić je za četiri minute upisao dva poena (1/2). Kod gostiju Achille Polonara ubacio je 14 poena (6/16) uz sedam skokova, a Donnell Taylor 11 poena (3/8) i pet skokova.

Težak poraz upisao je drugi njemački predstavnik koji je gostovao u Strasbourgu. Slično kao i u dvoboju u Bambergu, gosti su izdržali jedno poluvrijeme dok domaćin nije podignuo razinu svoje igre i odjurio do visoke pobjede. "Žljali smo započeti utakmicu bolje nego u našem prvom ogledu i nismo željeli hvatati zaostatak kao tada. Usredotočili smo se na obranu i željeli smo se iskupiti za poraz od Parisa", rekao je Jeremy Leloup.

Leloup je bio i najefikasniji igrač domaćina s 13 poena (4/7) i pet skokova, Louis Campbell dodao je 11 poena (4/8) i šest skokova, a Antoine Diot deset poena (4/7), šest asistencija i pet skokova. Kod Nijemaca Tadas Klimavičius bio je ispred ostalih s 13 poena (6/14) i osam skokova.

Skupina B

Neizvjesno do same završnice bilo je u Lyonu gdje je ASVEL ugostio momčad Artlanda i tijesno slavio 84:83. Artland je bio u zaostatku, u dvije faze utakmice domaćin je imao dvoznamenkastu prednost, međutim oba puta gosti su se vraćali u igri te prijetili u završnici. Ipak, Taurean Green s linije slobodnih bacanja osigurao je pobjedu ASVEL-u, a Antonio Graves tricom sa sirenom smanjio je zaostatak na konačnih poen razlike.

Amara Sy bio je prvo ime kod domaćina s 19 poena (8/9) dok je Ahmad Nivins dodao 18 poena (9/12) i osam skokova. Kod gostiju po 14 poena ubacili su David Holston (5/8) i Brandon Thomas (5/9), a Andreas Seiferth dodao je deset poena (5/6).

U dvoboju posljednjeplasiranog Cantua i neporažene Gran Canarije, dvojbe nije bilo. Španjolci su u Italiji dominirali tijekom cijelog susreta i na kraju su nastavili niz neporaženosti. Odvojili su se odmah na početku, već u prvih deset minuta stvorili dvoznamenkastu prednost i Cantu im više nije mogao parirati. Ovom pobjedom Gran Canaria je ujedno osigurala prolazak dalje.

Goste su do pobjede predvodili Kyle Kurić s 14 poena (5/11) te s po 12 Brad Newley (5/6, šest skokova) i Walter Tavares (6/8, šest skokova). Kod Cantua Darius Johnson-Odom upisao je 14 poena (5/15), James Feldeine deset poena (4/11) i pet asistencija, a Ivan Buva za 20 minuta šest poena (3/4 za dva, 0/3 za tri) i tri skoka.

Do vrijedne domaće pobjede u borbi za prolazak skupine stigao je Gjergjin Oostende koji je svladao Dijon sa 80:71. Fantastičnom obranom u drugoj dionici gosti su ostavljeni na samo četiri poena i Dijon se poslije toga više nije uspio oporaviti.

Mateusz Ponitka ubacio je 17 poena (6/9) dok je John Prince dodao 15 (6/13). Kod Dijona po 13 poena ubacili su Andre Harris (5/10) i Kris Joseph (5/10).

Skupina C

ČEZ Nymburk je na svom parketu stigao do pobjede protiv Nancyja 89:80. Na vrhu skupine nalazi se Virtus, Nancy je poput njega imao samo jedan poraz, međutim u Češkoj nije uspio svladati Kemzurinu momčad iako je imao na kraju i osam skokova više. Presudila je serija Nymburka na kraju druge i početkom treće četvrtine koja je odvela domaćina na dvoznamenkastu prednost.

Kod Čeha istaknuli su se Darius Washington sa 16 poena (7/13), šest skokova i pet asistencija te s po 12 poena Petr Benda (6/8) i Garrett Stutz (5/8, 11 skokova). Kod gostiju Darius Adams ubacio je 22 poena (7/19) uz sedam asistencija, a Randal Falker dodao je 11 poena (5/7), deset skokova i pet asistencija.

Važan dvoboj za obje momčadi odigran je u Sevilli gdje je istoimeni domaćin ugostio Oldenburg. Pobjeda je i jedne i druge ostavljala u igri za prolaz dok je poraz značio vjerojatni oproštaj od tih ambicija. Boljim završetkom susreta domaćin je ipak bio taj koji je ostao u igri.

Predvodili su ga Alex Urtasun s 15 poena (5/11) i Derrick Byars s 13 poena (5/10), a kod gostiju Adam Chubb ubacio je 16 poena (7/8) uz pet skokova.