Barcelona 5:1 Sevilla
Sevilla

Davor Mikulić • subota, 22.11.2014.

Potpuno zasluženo nova tri boda uzela je Barcelona koja je na svom Nou Campu dočekala Sevillu, petoplasiranu momčad španjolske Primere od koje se, svakako, očekivalo puno više. Susret je označio Leo Messi koji je postao najbolji strijelac u povijesti Primere...

Niti jedan udarac u prvih 45 minuta prema vratima domaćeg čuvara mreže nisu uputili gostujući igrači i s obzirom na to, teško je bilo očekivati pozitivan rezultat. Već u petoj minuti je pokušao Ivan Rakitić čiji udarac blokiraju gostujući braniči, a puno opasnije bilo je tri minute poslije kada je Lionel Messi na tešku muku stavio Beta. Ipak, bez promjena rezultata.

Međutim, u 21. minuti niti gostujući vratar nije mogao ništa učiniti. Banega je napravio prekršaj na dvadesetak metara, loptu namjestio Messi i iz slobodnog udarca perfektno pogodio preko živog zida.

Nastavili su igrači Barcelone s pritiskom, uz veliki posjed lopte, ali do odlaska na predah rezultat se nije mijenjao. Opasnije su pokušali još Jordi Alba u posljednjoj minuti prvog dijela i Neymar u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Otvaranje drugog dijela utakmice donijelo je dva pogotka u razmaku od samo dvije minute. Prvo je Jordi Alba u 47. minuti loptu skrenuo u vlastitu mrežu i gostima donio samo privremeno izjednačenje, da bi u 49. minuti Xavi izveo slobodni udarac i na petercu pronašao usamljenog Neymara koji glavom pogađa za novu prednost Barcelone.

Poslije toga, još jednom je pokušao Ivan Rakitić, no za malo neprecizno, jednako kao i Krychowiak na drugoj strani. Ali ipak, hrvatski je reprezentativac svom bivšem klubu uspio zabiti u 65. minuti. S desne je strane loptu u sredinu poslao Suarez, a Rakitić nalijeće i glavom ju šalje iza leđa Beta.

Ubrzo je Suarez gurnuo u novu priliku gurnuo i Jordija Albu, ali ju on ne iskorištava. Messi je zato u 72. minuti iskoristio asistenciju Neymara nakon što je pretrčao pola terena i postigao svoj 252. pogodak u Primeri te postavio novi rekord. Do sada ga je držao Telmo Zarra koji je 15 godina zabijao u dresu Athletic Bilbaa.

Tek šest minuta bilo je dovoljno kako bi još i popravio vlastiti rekord te postavio ogromnih, ali zasluženih 5:1, a to se na kraju pokazalo i konačnim rezultatom.

• Obrisan korisnik22.11.2014. u 22:34
    uvjerljiva pobjeda,ali nije to neka spektakl igra bila jer obrana je ponovno plivala,netreba ni napominjati kako je smijesno ispao Pique kod gola Seville,kao na setnici ga covjek prolazi a on nek se pita zasto neigra standardno...svida mi se nesebicnost Suareza u svakom potezu,ali morali bi i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.11.2014. u 22:33
    Upravo to.Moj lega koji je Realovac zadrti i mrzi Barcu je priznao da je Messi prepolovio svoje golove i dao ih Neymaru(čitaj asistencije).Takav lik zna da je Messi taj glavni pokretač.Jednostavno lik je playmaker i špic u jednom.Takav igrač nikad nije postojao.
  • Obrisan korisnik22.11.2014. u 22:28
    Napokon napadački prava Barcelona, s tim da bi se o igri u obrani dalo dosta raspravljati i da im ozbiljnija ekipa večeras dala 3-4 komada. Suarez mi se jako dopada, jedini igrač koji se tako inteligentno kreće između linija je još Thomas Muller, užitak za gledati...Još kad ga golovi krenu...Messi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.11.2014. u 22:15
    Kako bi naš Goran rekao evidentno je da Xavi kao i Messi su ključni igrači ove momčadi i kad oni igraju Barcelona igra.Nažalost pravu zamjenu nisu mu još našli.Messi odigrao fantastično.Da je zabijao neke zicere koje inače ne promaši vjerojatno bi imao nekih 15 golova na svom kontu.Nadam se da je... [više na forumu]