Getafe
Getafe 0:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Branimir Korać • subota, 29.11.2014.

U prvom subotnjem susretu 13. kola španjolskog prvenstva Getafe je poražen na svom travnjaku od Athletic Bilbaa. Gosti su bili bolji s 2:1 čime su se odvojili od Getafea na ljestvici...

Dvoboj susjeda na ljestvici protekao je zanimljivoj igri u kojoj je Athletic Bilbao ipak bolje iskoristio svoje prilike. Getafe je pokušavao, također je prijetio, međutim lopta nije (na vrijeme) htjela u mrežu.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i već u petoj minuti imao je priliku preko Pabla Sarabije, međutim Gorka Iraizoz brani njegov pokušaj.

U 37. minuti gosti su stigli do vodstva. Benat Etxebarria ubacio je iz kornera, najviše je skočio Mikel San Jose i glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu do same završnice nije bilo posebnih prijetnji, a onda su viđena dva pogotka u kratkom razmaku.

Prvo je u 90. minuti Etxebarria iz slobodnog udarca zabio za 2:0 i činilo se potvrdi pobjedu, međutim već u sljedećoj minuti Angel Lafita daje nadu domaćinu i smanjuje na 2:1. U posljednjim trenucima priliku je imao i Emiliano Velazquez, no nije pogodio okvir gola.

Sammir je kod domaćina krenuo u prvih 11, ali je na travnjaku bio tek do 54. minute.