Valencia
Valencia 0:1 Barcelona
Barcelona

Ivana Spahija • nedjelja, 30.11.2014.

Derbi 13. kola Primere, ogled Valencije i Barcelone na Mestalli, pobjednika je dobio doslovce u posljednjim sekundama susreta. Momčadi su držale rezultat 0:0 sve do četvrte minute sučeve nadoknade kada je Busquets pronašao put do mreže Valencije za veliko i važno slavlje Barcelone...

Nogometaši Barcelone pobjedu u derbiju protiv Valencije ugrabili su u posljednjim trenucima, Sergio Busquets svojim je pogotkom u četvrtoj minuti sučeve nadoknade svladao raspoloženu momčad Valencije i Barceloni donio važnu pobjedu. U početnom sastavu Barcelone nije bilo hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića, Luis Enrique odlučio je susret započeti s Mascheranom na toj poziciji. Rakitić je u igru ušao u 69. minuti zamijenivši Mathieua.

Iako je utakmica započela inicijativom Barcelone, do prve prave prilike za vodstvo došli su domaćini u 12. minuti. Rodrigo je s lakoćom prošao Busquetsa i potražio vrata Barcelone, ali je Bravo bio na visini zadatka. Dvije minute kasnije uzvratili su i gosti, dobro je gađao Suarez, još bolje reagirao vratar Valencije Diego Alves.

Domaćini su do vodstva mogli doći u 19. minuti, ali je Parejo iz izgledne situacije na rubu prostora loptu poslao nebu pod oblake. Valencia nije imala sreće ni 15 minuta kasnije, svoj udarac izvana isprobao je Andre Gomes, lopta je završila malo pokraj gola.

Početkom drugog dijela domaćini su nastavili s pritiskom, ali su se probudili i nogometaši Barcelone. Suarez je u 55. minuti nakon dodavanja Xavija loptu poslao pokraj gola, a četiri minute kasnije propustio je veliku priliku lošim završetkom akcije u kojoj je Diego Alves već bio svladan.

Najveću priliku u susretu Valencia je prokockala u 64. minuti kada je Pique s gol-crte jedva izbio udarac Rodriga. Šest minuta kasnije u spornoj situaciji poništen je gol Suareza zbog zaleđa. Vratar Barcelone Bravo iskazao se u 72. minuti odbivši pokušaj Feghoulija, a pet minuta kasnije odlično je reagirao i na opasan udarac Negreda.

Posljednje minute dvoboja ponudile su prilično mirnu završnicu, semafor je mirovao sve do 94. minute kada je Busquets nakon gužve u prostoru Valencije svladao Diega Alvesa za konačnih 1:0 i važnu pobjedu Barcelone koja je stavlja na dva boda zaostatka za vodećim Real Madridom. Valencia je nakon ovog poraza ostala na petom mjestu.

• Obrisan korisnik01.12.2014. u 20:30
    Svi su navikli da Barca svaku tekmu igra na vrhunskom nivou- melje protivnike. Pogotovo fanovi Barce. Neki igrači van forme, uigranost po linijama nije uvijek najbolja. Smatram da Enriqe nije potencijal za 1 trenera (BAR NE SADA) ali bez obzira na sve, uz Real i Bayern i dalje su favoriti na svim... [više na forumu]
  • Hrvoje199001.12.2014. u 17:59
    A šta se samog Enriquea tiče, on je tu marioneta. Ekipe u kojima igra Messi su blagoslovljene njegovon pojavon i zarobljenici njegove taštine. Ako uzmemo Guardiolu ko iznimku, jer kad je preuzeja Barcu niko nije zna kako će ta epizoda završit, a ni Messi u vrime njegovog dolaska nije ima težinu... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • Hrvoje199001.12.2014. u 17:54
    A meni se čini da je tu najmanje utjecaja ima L. Enrique. Evo da buden precizan, Barcelona ima u ekipi nedodirljive igrače koji su osvojili sve šta su u ovoj igri mogli osvojit. Tako su osvojili i status unutar kluba i svlačionice. I tu igru vodi ponajprije Messi uz support Inieste, Xavija... [više na forumu]