Ivan Santini pridružio se Kramariću i zabio Standardu u novom porazu momčadi iz Liegea

Branimir Korać • nedjelja, 30.11.2014.

Kortrijk je stigao do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede svladavši na gostovanju Standard iz Liegea s 2:0. Nakon što je Standard upisao poraz na Kantridi 2:0, sada mu je zabio još jedan Hrvat i to Ivan Santini za konačnih 2:0...

Standard je stigao do šestog prvenstvenog poraza u sezoni s dosta uspona i padova. Prošli vikend poražen je kod Oostendea s 3:2, zatim je izgubio u Rijeci 2:0, a sada je u Liegeu poražen od Kortrijka također 2:0.

U odnosu na riječku postavu, Standard je krenuo sa Škotom Tonyjem Wattom od prve minute, ali domaćin je pokazao izrazitu neefikasnost. U prvih 45 minuta imao je prilike, ali ih nije realizirao i zato je u nastavku utakmice kažnjen.

U prvih 15 minuta drugog dijela gosti su riješili pitanje pobjednika pogocima Stijna de Smeta u 46. i Ivana Santinija 58. minuti susreta.

Ostalo je tih 2:0 do kraja susreta, a Santini je u četvrtoj uzastopnoj pobjedi svoje momčadi sudjelovao sa sedmim ovosezonskim pogotkom i svih 90 minuta na travnjaku.