Josip Piršljin • nedjelja, 30.11.2014.

Kompletirano je 13. kolo Bundeslige dvobojima u Wolfsburgu i Frankfurtu. Vukovi su uspjeli svladati Borussiju (M) i ostati na sedam bodova iza Bayerna, dok su novo razočaranje doživjeli navijači iz Dortmunda.

Wolfsburg ostaje prvi pratitelj Bayerna, na tablici se nalazi na drugom mjestu sa sedam bodova manje od Bavaraca što mogu zahvaliti pobjedi nad Borussijom iz Mönchengladbacha. Momčad Dietera Heckinga ostvarila je tako čak sedam pobjeda iz zadnjih osam susreta u Bundesligi.

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Ivica Olić našli su se u početnoj postavi, no ovog puta nisu bili među strijelcima ili asistentima. Jedini gol na Volkswagen Areni pao je u 12. minuti, a postigao ga je Knoche. Perišić je zamijenjen u 73. minuti, a Olić tek u sudačkoj nadoknadi.

I dok u Ligi prvaka ima četiri pobjede iz pet utakmica, dortmundska Borussia se u Bundesligi nalazi na zadnjem mjestu ljestvice. Novi poraz Kloppova momčad doživjela je na Commerzbank Areni u Frankfurtu gdje je s 2:0 bio bolji Eintracht.

Već u petoj minuti sve je krenulo loše za žuto-crne. Meier je zabio za vodstvo Sloge, a do nove promjene rezultata čekalo se do 78. minute. Tada je pobjedu domaćih potvrdio Seferović. Borussia ostaje na samo tri pobjede iz 13 susreta, a društvo u zoni ispadanja prave joj još dva njemačka velikana - HSV i Stuttgart.

• Obrisan korisnik02.12.2014. u 18:56
    Kao navijaču Schalke-a mi je drago vidjeti BVB-e na dnu ljestvice, ali mi je isto i toliko žao, jer ako ispadnu, gubim dvije najdraže utakmice u godini !!!!
  • cameosis01.12.2014. u 22:40
    tocno to! i jos nam fale zambrano, djakpa, trapp, valdez, i jos neki iz nominalno prve momcadi.
    cameosis
  • Obrisan korisnik01.12.2014. u 02:27
    Ne isplati se našim igračima otići u Italiju, nitko nije napravio korak unaprijed odlaskom u Italiju, osim Vrsaljka, koji se ipak kao više defenzivno orijentirani igrač lakše prilagodio sustavu igre u Italiji. Kovačić se jako jako muči, nekako imam dojam da nije otišao u Italiju nego u neku drugu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.12.2014. u 00:18
    nisam gledao utakmicu protiv Frankfurta pa ne mogu niti suditi, ali njihova taktika je do sad bila poprilično dobra, dominiraju oni utakmicom kao i uvijek do sada, problem im je u prelošoj realizaciji. Protiv Hannovera su recimo imali jedno 5-6 mrtvaca i sve promašili, da bi im ovi iz valjda... [više na forumu]
  • narada10830.11.2014. u 23:28
    lol cameosis, jel ti to ratni krik navijača Eintrachta ;-) ? Borussia treba pod hitno promeniti taktiku. Situacija je vrlo ozbiljna. Svaki bod je važan, jer realno se sad bore protiv ispadanja. Zvuči kao sarkazam, ali oni bi trebali početi igrati bunker i fokusirati se na čuuvanju rezultata. Taj... [više na forumu]