Bundesliga, 13. kolo, 29.11.2014, 18:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 4:3 Hannover 96
Hannover 96

Davor Mikulić • subota, 29.11.2014.

Susret Hoffenheima i Hannovera, baš kao i oni u nešto ranijem terminu, ponudio je pravu golijadu. Gosti su uspjeli nadoknaditi dva pogotka zaostaka, ali vrlo brzo Hoffenheim ponovno dolazi do dvostruke prednosti koja se pokazala nedostižnom...

Niz od tri utakmice bez osvojenog boda prekinuo je Hoffenheim koji je na svom terenu slavio protiv Hannovera i ujedno ga preskočio na prvenstvenoj ljestvici. Prvi dio susreta ponudio je tri, a drugi još četiri pogotka. Gosti su uspjeli sustiči rezultat 2:0, ali su ipak ostali praznih ruku.

Prvo je domaćin u šestoj minuti uzdrmao gredu, da bi u 19. minuti došao do vodećeg pogotka. Za to se pobrinuo Schwegler koji je izveo slobodan udarac s vrha šesnaesterca i neobranjivo pogodio Zielerov donji lijevi kut.

Taj rezultat održao se do 37. minute, a onda su u periodu od samo sedam minuta oba vratara morala po loptu u svoje mreže. Hoffenheim je udvostručio svoju prednost preko Vollanda koji je samo ispratio Jin-Suov ubačaj s lijeve strane, a onda su gosti smanjili pogotkom Stindla.

Sedam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Joselu postigne drugi gostujući pogodak i izjednači rezultat te vrati Hannover u susret. Međutim, taj rezultat nisu uspjeli zadržati pa su od 59. minute ponovno bili u rezultatskom zaostatku. Volland je ovog puta preuzeo ulogu asistenta, a njegovu loptu iskoristio je Polanski.

Poslije četiri minute igre Hoffenheim je ponovno imao dva pogotka prednosti. Schwegler je ubacio nakon slobodnog udarca i na petercu pronašao Sulea kojeg su gostujući braniči zaboravili, a on bez problema glavom postavlja 4:2.

Gosti su rezultat smanjili četiri minute prije kraja kada je put do Baumannove mreže pronašao Stindl, ali kako se pokazalo, vremena za novi veliki povratak više nije bilo.