Bundesliga, 13. kolo, 28.11.2014, 20:30 h
Freiburg 1:4 Stuttgart
Stuttgart

Borna Rupnik • petak, 28.11.2014.

Pod vodstvom Huuba Stevensa, koji se ovaj tjedan vratio na klupu, Stuttgart je uvjerljivo slavio u Freiburgu i barem privremeno pobjegao s dna ljestvice.

Poslije tri uzastopna poraza, Armin Veh napustio je Stuttgart, a na njegovo je mjesto brzopotezno uskočio Huub Stevens, koji je tu momčad vodio i kroz dva proljetna mjeseca 2014. godine.

Stuttgart je poveo u 31. minuti preko Harnika, nakon ubačaja iz kuta, ne nedugo prije odlaska na odmor poravnao je Darida dobrim prizemnim udarcem iz daljine.

No, u nastavku je prvo Gruezo vratio prednost Stuttgartu iz protunapada, da bi u 68. minuti Werner povisio na 3:1, kaznivši jednu izgubljenu loptu Freiburga.

Ubrzo je posao Stuttgartu olakšao i Mitrović, koji je kao zadnji čovjek Freiburgove obrane zaradio crveni karton. "Točku na i" potom je stavio Harnik svojim drugim golom na utakmici.