Varaždinu drugi poraz nanijela gostujuća Gorica, Poreč i dalje uvjerljiv

Marija Pastuović • ponedjeljak, 01.12.2014.

Dvanaesto kolo domaćeg prvenstva donijelo je zanimljive susrete s napetim završnicama, ali i iznenađenja. Tako je Gorica na gostujućem terenu pobijedila vodeći Varaždin, Karlovac je nanio treći poraz Dubravi, Đakovo je u gostima s minimalnom razlikom slavilo nad Ivanićem. Poreč je ponovno bio uvjerljiv protiv Buzeta, a Split je i dalje bez druge pobjede. Nove bodove upisali su i Spačva i Zamet.

Marina Kaštela-Split 29:19 (14:9)

Gostujući Split nije niti u 12. kolu uspio doći do druge pobjede, bolja je ovog puta bila Marina iz Kaštela koja je upisala četvrto ovosezonsko slavlje. Imali su gosti početno vodstvo 4:1, u 13. minuti uspjeli su Splićani izjednačiti, ali prednost je opet otišla na stranu domaće momčadi koja je uoči drugog poluvremena imala pet zgoditaka više (14:9).

Drugih trideset minuta nije donijelo značajne promjene, nisu uspjeli gostujući igrači ozbiljnije zaprijetiti, a Marina je povećavala prednost za konačnih +10. Petar Topić predvodio je domaćine do pobjede s osam pogodaka, dok je trio Pepur-Budališ-Šegrt upisao 15 obrana. U redovima Splita po četiri gola postigli su Hrvoje Batinović, Dino Banović i Srećko Jerković, a Ivica Šimić obranio je osam lopti.

MRK Ivanić-Đakovo 20:21 (13:12)

U izjednačenom susretu između Ivanića i Đakova, gosti su odnijeli bodove te su s minimalnom prednosti upisali treću pobjedu. Prvo poluvrijeme otišlo je na stranu domaćina, koji su imali u 17. minuti tri pogotka više (8:5), ali do isteka tridesete minute gostujuća momčad zaostatak je smanjila na samo pogodak razlike.

Vodstvo su pet minuta kasnije, preko Josipa Punde preuzeli gosti i do kraja ga nisu ispuštali. Najbolji strijelci Đakovčana bili su Krunoslav Pahanić i Marko Nađ s po šest pogodaka, a Mislav Petrović sakupio je osam obrana. Fran Markić za Ivanić je postigao pet golova iz isto toliko pokušaja, a njegov suigrač Jurica Janeš upisao je 14 obrana.

Varaždin-Gorica 28:29 (13:17)

Gorica je na gostujućem terenu, u zanimljivoj i napetoj utakmici do posljednjih trenutaka, uspjela nanijeti drugi poraz prvoplasiranom Varaždinu. Susret su ekipe otvorile izjednačeno, a rezultat je u egalu bio sve do 12. minute kada domaćini odlaze na 10:7. Međutim, uslijedio je preokret gostiju, predvođenih Ivanom Laljekom. Serijom 6-0 Gorica je povela 13:10, a na poluvremenu je rezultat bio 13:17.

U šestoj minuti nastavka gosti su imali i +7 (21:14), Varaždinci su uspjeli izjednačiti četiri minute prije kraja, ali posljednji napad i priliku za pobjedu iskoristio je raspoloženi Filip Bonić za osmu pobjedu ove sezone. Najučinkovitiji kod Gorice bio je Laljek s devet zgoditaka, a Tomislav Sladoljev zaustavio je sjajnih 16 lopti. U redovima domaće momčadi Jurica Vidaček i Martin Marčec postigli su po šest golova, dok je Matija Špikić 14 puta nadmudrio protivnike.

Karlovac-Dubrava 26:24 (12:13)

U 12. kolu domaćeg prvenstva Karlovac je nanio Dubravi treći poraz, upisavši svoje peto slavlje. Nakon izjednačenih uvodnih minuta, prva se na tri razlike odvojila Dubrava (6:3), a potom i na 8:4, a do odmora su domaćini došli na minimalan zaostatak pri rezultatu 12:13.

Početkom drugog poluvremena Ivan Vida povisio je vodstvo na 15:12, a do 36. minute imali su gosti prednost. Domaća momčad prvo je izjednačila na 16:16, da bi u 42. minuti preuzela vodstvo koje više nije ispuštala. Dino Štrucelj sa šest pogodaka bio je najbolji u svojoj ekipi, a vratar Luka Prezelj zabilježio je četiri obrane. U zagrebačkoj momčadi stopostotan je bio Luka Vinković s devet golova, dok je Igor Totić upisao tri obrane.

Poreč-Buzet 29:25 (13:11)

Gostujući Buzet početkom susreta pružio je solidan otpor drugoplasiranom domaćinu Poreču. Držali su Buzečani priključak, a imali su i vodstvo u nekoliko navrata, ali u 23. minuti odvojili su se domaćini na tri pogotka razlike (10:7). Gostujuća momčad smanjila je zaostatak na minimalan (11:10), ali na odmor se otišlo s dva pogotka više na strani Porečana.

Druga dionica igre pripala je domaćim igračima koji su kako je utakmica odmicala povećavali svoju prednost, u 43. minuti imali su +7 i riješeno pitanje pobjednika za nove upisane bodove. Poreč je do slavlja vodio raspoloženi Tim Thoss s deset zgoditaka, a tandem Čarapina-Sorić zaustavio je deset protivničkih napada. Najbolji kod Buzeta bio je Mario Galijot s osam pogodaka, dok je Aleks Jović sačuvao devet lopti.

Spačva-MRK Umag 30:28 (16:17)

Treći poraz pretrpio je četvrtoplasirani Umag od Spačve kojoj je ovo bila sedma pobjeda. Podjednako su momčadi ušle u utakmicu, a Umažani su preko Adama Seferovića otišli na tri pogotka razlike (8:5), uzvratili su Vinkovčani došavši na samo gol zaostatka. Napravili su gosti tada seriju 4-1 što je ujedno značilo i vodstvo 12:8. Ipak, do kraja poluvremena zaostatak je bio minimalan za domaće igrače.

Nastavak je donio izjednačenje, a nakon 36 odigranih minuta i prednost domaće momčadi 19:18 za koju je uspješan bio Karlo Oroz. Do 50. minute gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist, a pobjedu u rukama imali su do četiri minute prije kraja susreta. Tada je Spačva iskoristila protivničke pogreške, prvo izjednačila 27:27, a potom i povela 30:27, a vremena za promjene više nije bilo. U slavljeničkoj ekipi najefikasniji su bili Goran Šarenac i Karlo Oroz, svaki s po sedam zgoditaka, dok je Dražen Stojanović upisao devet obrana, a Tomislav Stojanović dvije. Adam Seferović s osam pogodaka bio je najbolji strijelac Umaga, Vuko Borilović dodao je deset obrana.