Davor Mikulić • subota, 06.12.2014.

Vrlo zanimljivih pet susreta i čak 18 pogodaka vidjeli su gledatelji u onom ranijem Bundesligaškom terminu. Ivan Perišić je briljirao s tri asistencije na gostovanju kod Hannovera, jednako kao i Barnetta čije je lopte u pogotke u Stuttgartu pretvarao Choupo-Moting...

Hannover – Wolfsburg 1:3

Prvi pratitelj Bayerna doputovao je u Hannover s ciljem osvajanja novih bodova kojima bi, barem privremeno, smanjio razliku i dodatno mu se približio. Već od samog početka stvari su krenule najboljim mogućem tijekom.

Domaći je sastav dvaput neuspješno pokušao ugroziti Benaglija, a odmah zatim pogodak su postigli gosti iz svoje prve prijetnje. Ivan Perišić je glavom odlično izbacio obranu Hannovera, a De Bruyne izlazi sam pred vratara i mirno šalje loptu iza njegovih leđa.

U 18. minuti pokušao je i Ivica Olić čiji udarac glavom ipak nije imao dovoljno snage da ozbiljnije ugrozi vratara, a u trenucima kada se očekivao kraj poluvremena do pogotka je stigao i domaćin. Joselu je dobro reagirao na centaršut Brianda i pogodio za poravnanje rezultata.

Dvadesetak minuta bilo je potrebno u nastavku kako bi opasnije zaprijetila domaća momčad. Učinio je to Lars Stindl čiji udarac sjajno brani Benaglio, a samo četiri minute poslije novu asistenciju upisao je Ivan Perišić. Svojom loptom odlično je pronašao Dosta koji se samo naklonio i pogodio za novo gostujuće vodstvo.

Pet minuta prije kraja hrvatski je reprezentativac bio asistent i treći put, a ovog puta njegovu je loptu u pogodak pretvorio Arnold koji postavlja konačnih 0:3.

Köln – Augsburg 1:2

Dvije momčadi koje su tražile pobjedu snage su odmjerile u Kölnu gdje je gostovao Augsburg. Domaći su igrači bolje otvorili susret i već u drugoj minuti mogli povesti, ali udarac Šventa odlazi malo iznad okvira vrata.

Više uspjeha imao je zato Ujah koji je svoju momčad doveo u vodstvo u 13. minuti. S desne je strane loptu ubacio Olkowski, a Nigerijac ju odlično prihvaća i iz blizine pogađa pored nemoćnog gostujućeg vratara.

Još tri odlična pokušaja imali su igrači Kölna do kraja prvog dijela susreta u kojem su gosti imali nešto veći posjed lopte, ali promjena nije bilo. Udarac Olkowskog uspjeli su blokirati domaći igrači, Vogt je odbijenu loptu poslao malo pored okvira vrata, dok je udarac Jonasa Hectora uspješno zaustavio vratar.

U drugom poluvremenupuno bolji dojam ostavili su gosti koji su poveli nakon samo osam minuta igre. Gostujući udarac na trenutak zaustavlja domaći vratar, nakon čega lopta dolazi točnu na nogu Nikoli Đurđiću koji ju zatim šalje u nebranjenu mrežu.

Ubrzo nakon pogotka Augsburg je mogao i povesti. Loptu je dobio Raul Bobadilla koji gađa, ali tek malo pored vratnice. Potpuni preokret i pobjedu gostima osigurao je Esswein u posljednjoj minuti utakmice. Altintop je poslao dugu loptu, domaći branič ju ne zahvaća, a nakon toga Esswein pogađa donji lijevi kut vratara.

Borussia Mönchengladbach – Hertha 3:2

Zanimljivo je bilo i u Mönchengladbachu gdje je domaća Borussia bila u potrazi za novim bodovima kako bi zadržala korak s ostatkom momčadi iz samog vrha. U prvom je dijelu Hertha pružila vrlo dobar odmor, a svaki je vratar jednom morao po loptu u svoju mrežu.

Samo devet minuta bilo je dovoljno kako bi gledatelji vidjeli prvi pogodak. Thorgan Hazard je odlučio izvesti slobodan udarac s više od trideset metara, a njegovu loptu ispred gostujućeg vratara skreće Jantschke, dovoljno kako bi ga prevario.

U 24. minuti Borussia je mogla povećati svoje vodstvo, no Kraft prvo brani udarac Raffaela, a zatim i Krusea koji je pokupio odbijenu loptu. Na drugoj je strani pokušao Ben Hatira kojem je nedostajalo precizonosti, a novi pogodak stigao je u posljednjoj minuti prvog dijela. Za njega je zaslužan bio Schieber kojeg je Ben Hatira uposlio i pronašao između dvojice domaćih braniča, nakon čega bez problema pogađa glavom.

Drugo poluvrijeme svojim je udarcem otvorio Xhaka, što vratar zaustavlja, no nemoćan je bio u 53. minuti kada je novu prednost domaćem sastavu donio Raffael nakon asistencije Domingueza.

Nisu nakon toga posustali igrači Borussije nego su nastavili sa svojim pokušajima kako bi sve dvojbe otklonili i prije kraja utakmice. Nekoliko odličnih pokušaja je propušteno, ali sedam minuta prije kraja pobjedu domaćina potvrđuje Thorgan Hazard koji je nakon asistencije upisao i pogodak. Dočekao je odbijenu loptu na dva-tri metra od gol linije i pogodio bez ikakvih problema.

Hertha je do kraja tek smanjila rezultat u drugoj minuti sudačke nadoknade. Priliku je s bijele točke dobio Kalou koji je bio siguran realizator.

Paderborn – Freiburg 1:1

Nakon tri utakmice bez pobjede i samo jednog osvojenog boda, jasno je bilo kako Paderborn na svom terenu protiv Freiburga mora tražiti puni plijen. Puno bolja igra u prvom dijelu nije okrunjena pogotkom, a to je zato uspjelo gostima koji su iskoristili jednu od svojih zaista malobrojnih prigoda, udarac s bijele točke.

Hunemeier je u 18. minuti srušio svog protivnika, a za suca nije bilo nikakvih dvojbi. Loptu je namjestio Vladimir Darida koji sigurno pogađa za minimalno vodstvo Freiburga.

Paderborn je nakon toga držao loptu u svojim nogama, kontrolirao igru, ali bez većeg uspjeha. Domaćim je igračima nedostajalo preciznosti, a ono što je išlo u okvir vrata zaustavljao je vratar Burki.

Potpuno ista slika gledala se i u drugom dijelu susreta. Igrala je samo jedna momčad, a gosti su svoju eventualnu priliku čekali iz kontranapada. Kachunga je imao veliku prigodu u 65. minuti kada je odbijenu loptu poslao iznad grede, a uspješniji nije bio niti pokušaj Krusea.

Ipak, minutu prije isteka regularnog dijela napokon je domaćin realizirao jednu od mnogobrojnih prigoda. Kachunga je uputio udarac s vrha šesnaesterca, a vratar Burki to ne uspijeva zadržati.

Stuttgart – Schalke 0:4

Posljednja momčad Bundeslige dočekala je šestoplasirani Schalke, a sve nade u pozitivan rezultat pale su u vodu već na samom otvaranju. Manje od minute bilo je potrebno kako bi Schalke poveo, a za to se pobrinuo Choupo-Moting koji se najbolje snašao nakon ubačaja Barnette.

Devet minuta poslije gosti su vodili 0:2. Meyer je bio strijelac drugog pogotka Schalkea nakon nekoliko dobrih dodavanja kada je izašao pred vratara, a onda uz malo sreće, iz drugog pokušaja, glavom loptu poslao u praznu mrežu.

Niti tu nije bio kraj mukama po Stuttgart. 21. minuta donijela je novi pogodak gostiju koji je gotovo bio preslika onog iz prve minute. Udarac iz kuta je izveo Barnetta, a na petercu najviše skače Choupo-Moting i postavlja uvjerljivih 0:3.

Rezultat se do odlaska na odmor nije mijenjao, iako je dvaput glavom pokušavao Huntelaar. Prvi je udarac zaustavio vratar, a drugi je završio iznad grede.

Nešto bolje zaigrao je domaćin u nastavku, ali bez većeg uspjeha. Gosti su prijetili preko Barnetta nakon čega lopta odlazi u korner koji je sam izveo, a onda treći put na susretu pronašao Choupo-Motinga koji postiže hat-trick.

Možda i najbolju domaću priliku u nastavku imao je Martin Harnik koji je gostujućeg vratar pokušao savladati iz blizine, no ovaj to zaustavlja.

• Obrisan korisnik07.12.2014. u 12:50
    To Schalke :D!! Barnetta 3 asistencije i to fantastične, Moting besplatno došao, a zlata vrijedan igrač. Schalke treba forsirat tu 3-5-2 postavu.
  • Obrisan korisnik06.12.2014. u 22:53
    I drago mi je zbog Thorgana Hazarda koji je bio marginaliziran praktički čitavu polusezonu u korist Hahna i Hermanna, a danas je opravdao povjerenjem s golom i asistencijom.
  • Obrisan korisnik06.12.2014. u 22:51