Josip Piršljin • nedjelja, 07.12.2014.

Kompletirano je 14. kolo Bundeslige utakmicama u kojima su do pobjeda došli HSV i Eintracht. Werder je u Frankfurtu doživio "potop" i našao se na predzadnjem mjestu.

Nastavlja se "sezona iz noćne more" za navijače Werdera. Njihov je klub doživio još jedan poraz, i to uvjerljiv od Eintrachta. U Frankfurtu su zeleni izgubili s 5:2 i tako se našli na pretposljednjoj poziciji na prvenstvenoj tablici. Gori od njih samo su nogometaši Stuttgarta.

Eintracht je poveo u 34. minuti kada je precizan bio Meier, a izjednačio je pred kraj poluvremena Gebre Selassie. No, u nastavku su Seferović, Meier i Aigner povisili na 4:1 prije nego je Caldirola smanjio na 4:2. Pobjedu Sloge potvrdio je Stendera deset minuta prije kraja.

Još jedan njemački velikan koji se nalazi u problemima, HSV, uspio je doći do pobjede i "do daha". Na Imtech Areni svladan je Mainz 2:1 i momčad za koju ni ovog puta nije konkurirao Ivo Iličević se sada popela na 13. poziciju na bundesligaškoj ljestvici.

Reis je bio strijelac za domaće u 32. minuti i s tim se rezultatom otišlo na predah, a potom je početkom nastavka Van der Vaart iz jedanaesterca povećao prednost Hamburžana. Tek u 89. minuti Mainz je smanjio preko Japanca Okazakija, no nije mogao više od toga.