Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:1 Sevilla
Sevilla

Branimir Korać • nedjelja, 07.12.2014.

Nogometaši Seville uoči susreta protiv Rijeke u Europskoj ligi, upisali su prvenstvenu pobjedu na gostovanju kod Rayo Vallecana. U nervoznoj utakmici s čak 12 žutih i jednim crvenim kartonom, Sevilla je minimalno slavila...

Sevilla je stigla do druge pobjede u nizu svladavši Rayo Vallecano u gostima s 1:0. Ovo je ujedno i nastavak serije Unaija Emeryja koji je ubilježio i šestu pobjedu u šest susreta u kojima je vodio momčad protiv Rayo Vallecana.

Već u osmoj minuti gosti su stigli do vodstva zahvaljujući pogotku Carlosa Bacce koji je iskoristio nesporazum u obrani Rayo Vallecana i vrlo loše istrčavanje vratara Alvareza kojeg je Kolumbijac nadmudrio, prije došao do lopte i zatim je poslao u praznu mrežu.

Domaćin je pokušao doći do poravnanja, igralo se obostrano borbeno i ponekad je to prelazilo granice sportske borbe. Bliže pogotku ipak bila je Sevilla kada je Victor Vitolo dobro pucao, ali Alvarez je ovaj put bio uspješniji.

I u početku drugog poluvremena Sevilla je bila opasnija kada je ponovno prijetila protiv Vitola da bi najveću priliku Rayo Vallecano propustio kada je Manucho pucao preko gola.

U završnici susreta Daniel Carrico zaradio je drugi žuti karton, međutim Sevilla je uspjela sačuvati mrežu i upisati četvrtu uzastopnu pobjedu protiv ovog protivnika.