Barcelona
Barcelona 5:1 Espanyol
Espanyol

Branimir Korać • nedjelja, 07.12.2014.

Barcelona je stigla do 92. pobjede protiv Espanyola svladavši ga u katalonskom derbiju s visokih 5:1. Espanyol je imao prednost do 45. minute, ali nakon toga se raspao i upisao visok poraz...

Uz dobar nastup Ivana Rakitića koji je upisao asistenciju kod trećeg pogotka Barcelone, domaćin je bio bolji od Espanyola s visokih 5:1 zahvaljujući sjajnom nastupu u drugom poluvremenu.

Pet utakmica zaredom u Primeri Espanyol nije postigao pogodak na Camp Nouu, a tome je stigao kraj u ranoj fazi susreta. Već u 13. minuti vodstvo gostima donio je Sergio Garcia koji je pobjegao Barceloninoj obrani i poslao loptu u mrežu.

Espanyol je igrao vrlo dobro u početnoj fazi susreta, međutim Barcelona se polako dizala što je meč više odmicao. U 30. minuti Lionel Messi, koji do tada nije baš briljirao, pogodio je gredu iz slobodnog udarca, čak sedmi put ove sezone čime je vodeći igrač Primere ispred Karima Benzeme koji je okvir pogađao četiri puta.

Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena Barcelona dolazi do poravnanja. Xavi je proigrao Messija, a ovaj odličnim udarcem pogađa mrežu Casille.

Taj pogodak loše je utjecao na momčad Espanyola koja je slabo otvorila drugo poluvrijeme. Već u 53. minuti bilo je 3:1 za Barcelonu nakon što je prvo Messi nakon dodavanja Suareza zabio za 2:1, a zatim poslije Rakitićevog ubačaja Pique povisio na 3:1.

Sve je u nastavku susreta bilo na strani Barcelone koja je bila puno bolji protivnik i to je okrunila s još dva gola. Rakitić je napustio igru u 66. minuti kada ga je zamijenio Iniesta, ubrzo je Suareza zamijenio Pedro koji je odlično odradio tih posljednjih 20 minuta s pogotkom i asistencijom za Messijev hat-trick.

• MalterEgo08.12.2014. u 00:42
    Strašan igrač! Drago mi je da cu jednog dana moć pričati o tom čudesnom messiju. Čisto sumnjam da će se više rodit ovakav nogometni genijalac!
    MalterEgo
  • Obrisan korisnik07.12.2014. u 22:17
    Ne razumijem zašto barca troši tolike novce na napadače iz godine u godinu a dokazano je da im jednostavno nisu potrebni. Messi je i asistent i strijelac i njima 9ka ne treba.Zadnji koji se naigrao kraj njega je bio eto'o koji se jedini savršeno uklopio u njihov sustav. Čak jedan Henry... [više na forumu]
  • Morales07.12.2014. u 21:30
    Sreca moja velika sto intezivno pratim i gledam nogomet u vremenu u kojem igra ovaj...sta god da on je i sa koje god planete da je...