Niko Rukavina • subota, 13.12.2014.

Bayern je odigrao uvjerljivo drugo poluvrijeme protiv najvećeg iznenađenja sezone, trećeg Augsburga, i svladao ih s 4:0. Borussia Dortmund doživjela je novi poraz na gostovanju kod Herte, a Köln je u Gelsenkirchenu iznenadio Schalke. Odličnu utakmicu odigrali su Werder i Hannover.

Bayern uvjerljiv u drugom poluvremenu kod Augsburga

Nogometaši Bayerna odigrali su odlično drugo poluvrijeme protiv trećeplasiranog Augsburga u kojem su postigli sva četiri pogotka na utakmici. Dvostruki strijelac bio je Robben, a po jedan gol upisali su Benatia i Lewandowski.

Bayern je u prvom dijelu, u kojem nije bilo pogodaka, sakrio loptu domaćinima koji je svoje prigode tražio iz kontre. Najbolju priliku za Augsburg propustio je Werner u 27. kada je tukao glavom po sredini gola, a kod Bayerna dobre prigode propustili su Robben i Lewandowski.

Borbeni domaćini odolijevali su pritiscima goropadnog Bayerna sve do 58. kada je Benatia zabio glavom nakon slobodnog udarca Riberyja. Već u sljedećem napadu Bayer je povisio na 2:0. Robben je primio loptu na rubu šesnaesterca i neobranjivo pogodio u kut Manningerova gola.

Na 3:0 povisio je Lewandowski koji je topovskim udarcem zabio u bliži Manningerov kut, a golijadu aktualnog prvaka završio je Robben u 71. kada je spretno zabio iako je bio okružen trojicom domaćih braniča.

Herta u Berlinu nanijela novi poraz Borussiji iz Dortmunda

Herta je nanijela novi poraz dortmundskoj Borussiji koja se ponovno nalazi u zoni ispadanja. Jedini pogodak na utakmici Herta je zabila u prvom dijelu, a u nastavku Dortmund nije uspio izjednačiti unatoč pritisku.

Herta je na Olimpijskom stadionu u Berlinu povela u 40. nakon solo prodora Schiebera. Do pogotka utakmica nije bila previše uzbudljiva. Dortmund je kontrolirao loptu, no nije bilo prigoda. Jedini udarac u okvir gola u prvom dijelu bio je Schieberov pogodak.

U nastavak utakmice gosti su ušli puno odlučnije ne bi li izjednačili. Međutim, unatoč konstantnom pritisku nisu uspjeli zabiti željeni pogodak. Najveći tragičar kod Borussije bio je talijanski reprezentativac Immobile koji je propustio nekoliko izglednih prigoda.

Köln iznenadio Schalke u Gelsenkirchenu, golijada i preokreti u Bremenu

Schalke se u srijedu pobjedom u Ljudskom vrtu plasirao u osminu finala Lige prvaka, međutim, danas je na domaćem terenu pomalo iznenađujuće izgubio od Kölna te je propustio skočiti na treće mjesto.

Prvi dio je prošao bez pogodaka, a gosti su poveli početkom nastavka preko Ujaha koji je s 12 metara zabio povratnu loptu Gerhardta. U 67. sudac je dosudio penal za domaćine kada je Howedes u kaznenom prostoru srušio Olkowskog. iz penala siguran je bio Lehmann.

Utješni pogodak za domaćine postavio je Sane pet minuta prije kraja na asistenciju Uchide. Schalke nije imao snage za potpuni povratak.

Jako zanimljivu utakmicu odigrali su Werder i Hannover. Hannover je poveo, Werder je preokrenuo rezultat, zatim su gosti došli do 3:2, no Selke je u 88. poravnao za zasluženu podjelu bodova.

Gosti su poveli u 12. kada je Stindl naletio na odbijenu loptu poslije Joselovog udarca i zabio iz blizine za vodstvo Hanovera. Ubrzo je Junuzović iz slobodnog udaraca pogodio stativu, a isti igrač je 36. bio precizniji i donio Werderu izjednačenje nakon krasnog slobodnjaka.

U nastavku je Lorenzan donio Werderu preokret fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora. No, u samo dvije minute gosti su preko Joselea i Kiyotakea došli do novog vodstva i prednosti od 3:2. Kada se činilo da će gosti odoljeti pritisku Werdera i upisati tri boda, Selke je iz blizine zabio za 3.3.

Izjednačenu utakmicu bez pogodaka odigrali su Freiburg i HSV. Najveću prigodu na utakmice za domaćine je propustio Darida u 2. kada je propustio realizirati kazneni udarac.

U kasnijem terminu sastali su se Mainz i Stuttgart, te odigrali neriješeno 1:1. Domaći su poveli preko Geisa, a bod posljednjeplasiranom Stuttgartu donosi srpski internacionalac Kostić. Hrvatski napadač Petar Slišković ostao je na klupi za pričuve Mainza.

• ZEEBANCIA13.12.2014. u 19:18
    Borussia D. u Bundesligi i Borussia D. u Ligi prvaka kao dvije totalno različite momčadi