Borna Rupnik • nedjelja, 14.12.2014.

Momčad Wolfsburga propustila je zadržati sedam bodova zaostatka za Bayernom, uz promašeni kazneni udarac Ivana Perišića, a Bayer iz Leverkusena također je osvojio samo bod kod kuće.

Nakon dvije uzastopne pobjede, Wolfsburg je vjerovao da pred svojim navijačima protiv Paderborna može nastaviti svoj pozitivni niz, no gosti su ipak odnijeli jedan bod.

Wolfsburg je, doduše, imao sve u svojim rukama. U 17. minuti Rafa je skrenuo loptu u vlastitu mrežu, da bi u 30. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Perišić dobio priliku s bijele točke za udvostručenje vodstva. No, Paderbornov vratar Kruse obranio je njegov pokušaj.

Kazna je stigla početkom nastavka, kada je kazneni udarac dosuđen i za Paderborn, na što su igrači Wolfsburga imali brojne prigovore. Meha je bio siguran realizator za konačnih 1:1.

Istim je rezultatom završen i susret u Leverkusenu između Bayera iz Borussije iz Mönchengladbacha.

Oba su pogotka pala u prvom dijelu. Calhanoglu je doveo Apotekare u vodstvo u 18. minuti, a Brouwers je poravnao pet minuta prije odlaska na odmor. Bayer je tako ostao neporažen na domaćem terenu, a obje momčadi bodovno su se poravnale s Augsburgom na pozicijama od treće do pete.

Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za Bayer i zaradio žuti karton. Ivan Perišić igrao je do 70. minute i također zaradio žuti karton, a Ivica Olić ovoga puta nije kandidirao za sastav Wolfsburga.