Getafe 0:0 Barcelona
Barcelona

Kiks Barcelone kod Getafea, domaćin izdržao bez primljenog gola

Branimir Korać • subota, 13.12.2014.

Dvije trećine paklenog napada Barcelone bile su u pogonu, ali nisu zabile pogodak Getafeu. Barcelona je na gostovanju kod Sammirove momčadi odigrala 0:0 čime je najviše razveselila Madrid i okolicu...

Gostovanje kod Getafea bilo je jedno od onih gdje se očekivala glatka pobjeda Barcelone. Međutim domaćin je odigrao odličnu utakmicu, Barcelona je ponovno promašila nekoliko izglednih prilika, a u konačnici mogla je i ona primiti pogodak jer je Getafe opasno prijetio iz kontranapada.

Zanimljivo, Barcelona kada nije uspjela slaviti kod Getafea, ostajala je i bez naslova prvaka Španjolske. Tri puta je dosad ostala bez pobjede na ovom travnjaku i sva tri puta nije bila prvak. Vrijeme će pokazati hoće li se tradicija nastaviti.

Od prve minute na travnjaku su se našli Ivan Rakitić na jednoj i Sammir na drugoj strani. Sammir je odradio dobar posao u sat vremena provedenih na travnjaku i većina napada Getafea kretala je upravo od njega. S druge strane Rakitić je igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Iniesta.

Od početka susreta domaćin je bio u podređenom položaju, međutim i takav je uspio doći do velike prilike u 34. minuti kada je Bravo spasio Barcelonu. Sjajno je pucao Lafita, ali vratar gostiju skrenuo je loptu u korner.

Desetak minuta prije toga obje momčadi tražile su kazneni udarac zbog igranja rukom. Prvo je u svom kaznenom prostoru Valera rukom dirao loptu, a zatim je na drugoj strani nakon kontranapada domaćina Danija Alvesa lopta pogodila u ruku.

U drugom dijelu Barcelona je rano došla do velike prilike za vodstvo, Lionel Messi iz slobodnog udarca odlično je pucao, ali osmi put ove sezone pogodio je gredu.

U nastavku susreta Barcelona je imala inicijativu i stvarala pritisak, ali obrana Getafea odlično je odbijala njezine napade i ostalo je 0:0 čime će najsretniji biti madridski Real i Atletico.

• Obrisan korisnik13.12.2014. u 21:21
    E ti kao navijac Reala si nasao da ka^is, haj na spavanje molim te...
  • Obrisan korisnik13.12.2014. u 21:18
    Kako provukli, čisti gol je Barci poništen protiv Valencije. Suđenje je bilo kriminalno cijelu tekmu, od offsidea Albe koji je bio brat bratu 2-3 m unutar dozvoljene linije pa do ovog na kraju da sudac prekida čistu kontru Getafeu. Inače generalno Barcelona cijelu sezonu igra bez veznog reda, sve... [više na forumu]
  • Hrvoje199013.12.2014. u 20:42
    I mene zanima bi li obratno bilo tako.Još da s nisu Valenciji provukli u 94. minuti, puno ružnije bi to sve skupa izgledalo.
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik13.12.2014. u 20:14
    sta je ono na kraju sudeno?
  • ZEEBANCIA13.12.2014. u 19:22
    na 8 Barcinih gostujućih utakmica u Primeri Messi je zabio samo 2 gola..... to je isto jedan od razloga drukčije Barcelone na Kamp Nou i i izvan njega