Branimir Korać • nedjelja, 14.12.2014.

Sevilla i Atletico nisu uspjeli potvrditi status favorita u susretima na svom stadionu protiv Eibara i Villarreala. Eibar je izvukao u Sevilli remi bez pogodaka, a Villarreal je slavio na Vicente Calderonu...

Madridski Atletico ugostio je Villarreal u derbiju kola španjolskog prvenstva i u burnom susretu upisao je poraz 1:0. Bilo je tu svega, od nedosuđenog kaznenog udarca, poništenog pogotka, šoka za domaće navijače, propuštenih prilika, a na kraju svega gosti su slavili.

U prvom poluvremenu Villarreal je bio taj koji je propustio najbolji priliku kada je Denis Čerišev iz dobre pozicije pucao u Juana Angela Moyu, a gosti su tražili i kazneni udarac kada je rukom u 16 metara igrao Gabi, ali sudac Pedro Perez nije ništa dosudio.

U drugom dijelu Atletico je zaigrao bolje, a u dvije odlične situacije našao se Mario Mandžukić. Prvo je u 56. minuti bio sam pred Asenjom , ali bivši vratar Atletica mu ulazi u udarac, a zatim je tri minute kasnije postigao pogodak, no on je poništen zbog navodnog prekršaja u napadu.

Kako je susret odmicao, igra domaćina je gubila konture povezanosti, Atletico je pokušavao "na silu" doći do pogotka i u konačnici je kažnjen. Iz brzog gostujućeg napada Luciano Vietto u 84. minuti prevario je Moyu i donio tri boda gostima.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, a Mandžukić je odradio cijelu utakmicu.

U ranijem susretu Sevilla je protiv Eibara imala inicijativu i više pokušaja prema golu, međutim, pogodaka nije bilo. U nekoliko navrata blizu pogotku bili su Denis Suarez i Stephane Mbia koji je jednom i pogodio mrežu, ali iz zaleđa.

Eibar je tako odnio veliki bod i stigao do iznenađenja na teškom gostovanju.

Baskijski derbi Real Sociedada i Athletic Bilbaa završio je bez pobjednika. Za vodstvo Real Sociedada zabio je Vela već u trećoj minuti utakmice, a konačnih 1:1 postavio je De Marcos u 61. minuti. Athletic je susret završio s desetoricom igrača na terenu, s obzirom da je desetak minuta prije kraja Laporte dobio drugi žuti karton.