Josip Piršljin • nedjelja, 14.12.2014.

Utakmicom Milana i Napolija završio je nedjeljni program 15. kola Serie A. Rossoneri su slavili 2:0 i tako preskočili večerašnjeg suparnika, a do tri boda došla je i Fiorentina.

Nogometaši Milana uspjeli su pobijediti Napoli na San Siru i tako se s njime izjednačiti bodovno na tablici, no zauzet će višu poziciju zbog bolje gol-razlike. Iako su bili raspoloženi protiv Slovana (3:0), gostujući napadači u ovom dvoboju ipak nisu prikazali ono što se od njih očekivalo.

Momčad Filippa Inzaghija vrlo rano je došla do vodstva, već u šestoj minuti na semaforu je pisalo 1:0. Menez je sjajno probio zadnju liniju obrane Napolija i potom svladao Rafaela. Na novi gol čekalo se do 52. minute, tada je Bonaventura postavio konačni rezultat na ubačaj Armera s lijeve strane. Josip Radošević nije bio u konkurenciji za ovaj derbi.

Fiorentina je bila uvjerljivija, Cesenu je pobijedila s 4:1, a njeni igrači zabili su sve pogotke. Viole su se uključile u borbu za treću poziciju, zadnju koja vodi u Ligu prvaka i čini se kako će se tu voditi velike bitke jer sedam ili osam momčadi gaji nade da će tamo završiti nakon kraja sezone.

Pred kraj prvog poluvremena Borja Valero je donio prednost gostima, a odmah početkom nastavka Savić je povisio na 2:0. Isti je igrač nedugo potom zabio i autogol čime je Cesena smanjila, no u zadnjih desetak minuta Fiorentina postiže još dva pogotka. Rodriguez i El Hamdaoui završavaju posao na stadionu Dino Manuzzi. Milan Badelj je ostao na gostujućoj klupi.