Josip Piršljin • nedjelja, 14.12.2014.

Roma se nakon 15 kola Serie A nalazi samo na bod od Juventusa poslije pobjede protiv Genoe jer je Mihajlovićeva Sampdoria uspjela ostati neporažena na Juventus Areni. Dvoboj prve i treće momčadi na tablici završio je remijem 1:1.

Talijansko prvenstvo postalo je zanimljivije nakon 15. kola. Roma se vodećem Juventusu približila na jedan bod, iskoristila je remi Bianconera i Sampdorije. Protiv drugog genovskog kluba slavila je 1:0.

Rimljani su imali priliku povesti u 31. minuti kada je vratar domaćih Perin zaradio crveni karton, a gosti dobili jedanaesterac. Izvođač je bio Ljajić, no srpski reprezentativac je bio neprecizan s bijele točke. Ipak, Nainggolan je bio strijelac za 0:1 desetak minuta kasnije i zahvaljujući tom golu Roma je odnijela sva tri boda.

U prvom dvoboju nedjeljnog programa Serie A Juventus je na svojoj Areni ugostio hit sezone Sampdoriju. Bianconeri su u dobrom raspoloženju dočekali momčadi iz Genove jer su ovog tjedna u Ligi prvaka izborili nastup u osmini finala.

Sampdoria, koju vodi srpski trener Siniša Mihajlović, u Torino je stigla kao trećeplasirana momčad i pružila je dobar otpor vodećem sastavu i aktualnom prvaku osvojivši bod. Time će najzadovoljniji ipak biti navijači Rome jer su Giallorossi sada blizu lideru.

Juventus je do početnog pogotka došao u 12. minuti. Marchisio je nabacio iz kornera, a spretan u skoku bio je Evra koji glavom pogađa mrežu gostujućeg vratara Romera. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaće ekipe.

Sampdoria je puno bolje ušla u nastavak utakmice, uspjela je izjednačiti već nakon šest minuta igre. Pogodak za 1:1 postigao je Gabbiadini lijepim udarcem s ruba šesnaesterca. Buffon je bio nemoćan. Unatoč pritisku Stare dame, rezultat 1:1 se održao do kraja susreta i gosti su mogli "kući pjevajući".

Parma i Cagliari su odigrali utakmicu bez pogodaka, a Verona je iznenadila Udinese na njegovom terenu pobijedivši 2:1. Di Natale je zabio za vodstvo, no "poništili" su ga Toni i Christodoulopoulus. Ivan Martić je igrao za goste do 73. minute, dok je Igor Bubnjić ostao na klupi Udinesea.