Josip Piršljin • četvrtak, 18.12.2014.

Posljednje ovogodišnje kolo Serie A otvorio je aktualni prvak i lider Juventus gostovanjem u Cagliariju. Bianconeri su 2014. završili pobjedom i u novu godinu će ući kao vodeći na tablici.

Jesenski dio talijanskog nogometnog prvenstva završava ovog vikenda, a već danas odigrane su dvije utakmice. Prvi su na teren izašli igrači Cagliarija i Juventusa, a aktualni prvak bez većih poteškoća slavio je 3:1. Time su Allegrijevi nogometaši završili godinu na prvom mjestu, Roma ih neće ugroziti čak i u slučaju pobjede nad Milanom.

Bianconeri su na stadionu Sant'Elia poveli već u trećoj minuti, a strijelac je bio argentinski napadač Tevez. Domaći se nisu uspjeli brzo oporaviti, već su u 15. minuti primili novi pogodak, ovog je puta precizan bio Vidal. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:2, a ubrzo nakon početka nastavka zabija i Llorente. Rossettini je sredinom drugog dijela uspio smanjiti, ali to je bilo sve od Cagliarija.

Do trećeg mjesta, barem privremeno, probili su se igrači Napolija. Na svom San Paolu su ugostili Parmu i pobijedili 2:0, ekipa Roberta Donadonija nije bila na potrebnoj razini. Sve je bilo riješeno već nakon prvih pola sata igre kada su pala oba pogotka.

U 19. minuti Napoli je poveo, njegov mladi napadač Duvan Zapata uspio je pronaći put do mreže Mirantea. Potom je u 30. minuti domaća momčad dobila jedanaesterac poslije prekršaja Gobbija nad Callejonom. Siguran s bijele točke bio je Belgijac Mertens za 2:0, a do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata.