Borna Rupnik • ponedjeljak, 22.12.2014.

Mateo Kovačić ponovno se upisao u listu strijelaca svog Intera, koji je unatoč zaostatku 0:2 uspio spasiti bod. Fiorentina i Sampdoria također su uzeli samo jedan kod kuće.

U 16. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Inter je dočekao momčad Lazija, a Rimljani su na odmor otišli s velika dva gola prednosti, zahvaljujući Felipeu Andersonu koji je put pored Handanoviča pronašao u u trećoj i 37. minuti.

Međutim, sredinom drugog poluvremena jedna je odbijena lopta iz kornera pala na volej hrvatskom reprezentativcu Mateu Kovačiću, koji je prekrasno šalje u mrežu za početak povratka Intera u utakmicu.

Nerazzure je poraza spasio Rodrigo Palacio deset minuta prije kraja. Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za Inter, koji drži 11. mjesto na tablici, dok je Lazio treći.

Gradski derbi u Veroni pripao je Chievu, zahvaljujući pogotku Paloschija iz 81. minute, a Glik je s dva pogotka režirao preokret Torina protiv Genoe u drugom poluvremenu (2:1).

Sampdoria i Udinese remizirali su 2:2 (Obiang, Gabbiadini / Geijo, Danilo), uz Igora Bubnjića na klupi Udinesea, a Fiorentina je odigrala 1:1 s Empolijem. Vargas je doveo Viole u vodstvo, ali je Tonelli poravnao. Milan Badelj ostao je na klupi Fiorentine.

Najefikasniji su bili Atalanta i Palermo (3:3). Palermo je na poluvremenu vodio 3:1 uz dva pogotka Vazqueza, no Moralez i Denis - svojim drugim golom na utakmici - osigurali su u nastavku podjelu bodova.