Branimir Korać • ponedjeljak, 22.12.2014.

Odigrani su posljednji susreti u Primeri u 2014. godini. Posljednji su na travnjaku u derbiju kola bili Athletic Bilbao i Atletico Madrid, a vrlo uvjerljivi bili su Madriđani...

Villarreal - Deportivo 3:0

Villarreal je očekivano stigao do tri domaća boda protiv Deportiva. Momčad s najmanje udaraca na gol u dosadašnjem dijelu sezone, nije uspjela naštetiti Villarrealu koji je potvrdio status favorita.

Već u desetoj minuti domaćin je stigao do pogotka zahvaljujući Jonathanu dos Santosu koji je dobro reagirao na odbijenu loptu Fabrija nakon udarca Denisa Čeriševa. Dos Santosu je ovo prvijenac u Primeri i to nakon što je odradio 27 utakmica za Barcelonu i Villarreal.

Primljeni pogodak bio je loša vijest za Deportivo koji je jedina momčad Primere koja ima nula bodova nakon što se našla u zaostatku tijekom dosadašnjeg dijela sezone.

Unatoč pokušajima da dođu barem do poravnanja, gosti nisu uspjeli. Čak štoviše, uspjeli su primiti još dva pogotka i visoko izgubiti. Strijelac oba gola bio je Luciano Vietto. U zadnjih deset minuta Villarreal je igrao bez isključenog Pine, no uspio je u četvrtom uzastopnom susretu sačuvati mrežu nedirnutom.

Granada - Getafe 1:1

Granada i Getafe podijelili su bodove remiziravši 1:1. Domaćin nije uspio zadržati prednost i utakmica je završila remijem, jednako kao i dvoboj ova dva protivnika u ožujku kada je Cosmin Contra debitirao na klupi Getafea.

Domaćin je do prednosti stigao u 40. minuti kada je nakon lijepe akcije i dodavanja Youssefa El Arabija, Jhon Cordoba pogodio mrežu Getafea.

Mogli su domaćini nakon sat vremena igre i povećati vodstvo, no kontranapad Cordobe vrlo lošim udarcem završio je Piti. Kazna je stigla ubrzo, Pedro Leon lijepo je asistirao za Emiliana Velazqueza koji poravnava na 1:1 čime je Granada 12. kolo zaredom ostala bez pobjede.

Sammir je u redovima Getafea ušao u igru u 56. minuti.

Elche - Malaga 1:2

S četvrtim uzastopnim porazom Elche je ostao na posljednjem mjestu Primere. Ovaj put poražen je na svom travnjaku od Malage s 2:1 uz nastup Marija Pašalića svih 90 minuta.

Domaćin je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Lombana, međutim gosti su u drugom dijelu ipak uspjeli doći do preokreta.

U 49. minuti Ignacio Camacho poravnao je na 1:1, a zatim je u 77. minuti Luis Alberto nakon samo 27 sekundi provedenih u igri napravio preokret na 2:1.

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 1:4

I bez suspendiranih Marija Mandžukića i Kokea, Atletico Madrid visoko je slavio na teškom gostovanju u Bilbau kod Athletica s čak 4:1.

Umjesto Mandžukića u samom vrhu napada zaigrao je Antoine Griezmann koji je na kraju bio junak pobjede gostiju s tri pogotka.

Počelo je loše za Atletico koji se već nakon 20 minuta igre našao u zaostatku. U svom 50. nastupu u dresu Athletica Mikel Rico lijepo je pogodio nakon ubačaja Ikera Muniana.

S tih 1:0 otišlo se na poluvrijeme, a onda je na travnjak izašao drugi Atletico i pomeo domaćina.

30 sekundi trebalo je Griezmannu da poravna na 1:1 da bi u 53. minuti gosti dobili kazneni udarac i preokrenuli susret. Realizirao ga je Raul Garcia.

U posljednjih 20 minuta Griezmann je kompletirao hat-trick za visokih 4:1 postavši prvi Francuz od Thierryja Henryja s hat-trickom u Primeri.

• Obrisan korisnik22.12.2014. u 12:56
    Drugi gol Atletica nakon nepostojećeg (odglumljenog) penala, a zadnji gol iz čistog zaleđa... Ali opet, zaslužena pobjeda.
  • Obrisan korisnik22.12.2014. u 12:15
    Atletico bez Kokea i Mandzukica razbije Bilbao u gostima,e to se zove pothvat kad imas takvog majstora na klupi kao sto je Simeone...i to imali su samo 4 udarca u okvir i sva 4 su otisla u mrezu,cudesa