Branimir Korać • nedjelja, 21.12.2014.

Osim dvoboja između Barcelone i Cordobe, odigrana su još tri susreta subotnjeg programa Primere. Gosti su odnijeli dvije pobjede, a bili su blizu i treće, no Levante je u sudačkoj nadoknadi uzeo bod protiv Real Sociedada...

Levante - Real Sociedad 1:1

David Moyes bio je vrlo blizu prve gostujuće pobjede u Primeri. Real Sociedad imao je vodstvo kod Levantea 1:0 do sudačke nadoknade, a onda je domaćin došao do poravnanja.

Slika 1 od 1.

Momčad koja je upisala najmanje udaraca prema golu u Primeri ove sezone našla se u zaostatku već na samom početku drugog poluvremena kada je Sergio Canales odlično reagirao na loše čišćenje obrane domaćina i pogodio dalji kut domaćeg gola.

Kada se činilo da će susret završiti pobjedom gostiju, Carlos Martinez nepotrebno je u borbi za loptu igrao rukom i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Andreas Ivanschitz i doveo Levante do 13. remija u 2014. godini.

Eibar - Valencia 0:1

Pobjedu za potvrdu izlaska iz krize tražila je Valencia koja je gostovala kod Eibara. Neugodno gostovanje za Valenciju koja u prošlih šest utakmica u Baskiji nije upisala pobjedu, međutim sada je prekinula negativan niz.

Iako je Eibar dobro otvorio utakmicu i u početku prijetio preko Bovede i Piovaccarija, Valencia je stigla do pogotka. Nakon točno pola sata igre lošu reakciju domaće obrane iskoristio je Pablo Piatti koji se sjurio prema golu, nije uspio postići pogodak, ali lopta je došla do samog Paca Alcacera, a ovaj pogađa potpuno praznu mrežu.

Bio je to ujedno i jedini pogodak na susretu u kojem je Valencia bila bolja i zasluženo odnijela sva tri boda.

Rayo Vallecano - Espanyol 1:3

Uzbudljivo je bilo u dvoboju Rayo Vallecana i Espanyola koji je otišao na stranu gostiju unatoč tome što su igrali s igračem manje u posljednjih deset minuta. Rayo Vallecano nije iskoristio brojčanu prednost, čak je na kraju i primio pogodak.

Sergio Garcia već u devetoj minuti nagovijestio je dobar dan za goste pogotkom za 1:0, a Rayo je odgovorio u samom finišu prvog poluvremena pogotkom Lea Baptistaa.

U drugom dijelu obje momčadi imale su prilike za vodstvo, a svoju je iskoristio Espanyol u 76. minuti preko Lucasa Vasqueza. Pet minuta kasnije Stuani je zaradio isključenje i domaćin je krenuo po poravnanje. Do njega ipak nije uspio doći, a Garcia je svojim drugim golom u sudačkoj nadoknadi zapečatio pobjedu gostiju.