Real Madrid
Real Madrid 2:1 Sevilla
Sevilla

Branimir Korać • srijeda, 04.02.2015.

Zaostali susret 16. kola Primere odigran je na Santiago Bernabeuu, a u njemu je Real Madrid svladao Sevillu s 2:1 golovima dvojice Rodrigueza...

Posljednja utakmicu pauze za Cristiana Ronalda, ali i bez njega Madriđani su stigli do nove pobjede.

Ova pobjeda Real Madrid je ponovno odvojila na ljestvici na četiri boda prednosti nad Barcelonom. Gosti su se dobro nosili s kvalitetnijim Madriđanima, ali nisu uspjeli na kraju izvući barem bod.

Sevilla je na samom otvaranju utakmice imala odličnu priliku kada je Vitolo umalo iskoristio pogrešku obrane domaćina, ali je pucao ravno u Casillasa.

U 12. minuti Real Madrid je poveo. U već ranije u više navrata viđenoj akciji, Marcelo je odlično ubacio, a James Rodriguez našao se usamljen i glavom je poslao loptu u mrežu.

Sevilla je odgovorila ponovno preko dobrog Vitola koji je ovaj put loptom tražio Iborru, ovaj obilazi Casillasa, ali iz teške pozicije gađa vratnicu.

Iako je Sevilla imala bolje prilike u otvaranju, Real Madrid je već nakon nešto više od pola sata igre vodio s 2:0. Ovaj put Rodriguezu je asistirao Benzema, a neposredno prije pogotka igru je morao zbog ozljede napustiti Beto kojeg je zamijenio Rico.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio domaćin koji je imao nekoliko prilika za povećanje prednosti, ali Jere je pogodio vratnicu dok je Rico krasno obranio pokušaj Isca.

U završnici susreta ipak se vratila neizvjesnost. Vitolo je u 83. minuti proigrao Aspasa koji smanjuje na 2:1, Sevilla je krenula po poravnanje, ali obrana domaćina ipak je uspjela odbiti sve gostujuće napade.

• Obrisan korisnik05.02.2015. u 01:58
    bas me zanima koliki postotak pobjeda ima real bez ronalda...mislim da je dobrih 90 posto, ako ne i vise, ukljucujuci finale kupa protiv barce...sto je ili kompliment realu ili šamar ronaldu koji možda i nije toliko bitan koliko misli i koliko misle njegovi fanovi